seers-cookie-consent-banner-privacy-policy - en to da_DK translation catalogue (311 entries)

en: Quick Feedback
da_DK: Hurtig feedback

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
da_DK: Hvis du har et øjeblik, så lad os vide, hvorfor du deaktiverer:

en: The banner is not in the required language
da_DK: Banneren er ikke på det krævede sprog

en: The banner picks up your website language automatically. You can always sign-in on your Seers account
da_DK: Banneren vælger dit website sprog automatisk. Du kan altid logge ind på din Seers konto

en: and choose the language you like. See the video
da_DK: og vælg det sprog, du kan lide. Se videoen

en: here
da_DK: her

en: Banner did not appear
da_DK: Banner vises ikke

en: Most of the times the compatibility issue can be fixed very quickly. Please contact
da_DK: De fleste gange kan kompatibilitetsproblemet løses meget hurtigt. Venligst kontakt

en: Cookies are not showing in settings
da_DK: Cookies viser ikke i indstillinger

en: We are scanning your website and it can take up to 12 hours for Cookies to appear. In a very few cases scanner miss a cookie. This
da_DK: Vi scanner din hjemmeside, og det kan tage op til 12 timer for cookies at blive vist. I mange få tilfælde savner scanneren en cookie. Dette

en: explains how to add cookies manually.
da_DK: forklarer, hvordan man tilføjer cookies manuelt.

en: The banner did not match website theme
da_DK: Banneren matchede ikke website tema

en: You can fully customize the banner. Please see the video
da_DK: Du kan fuldt ud tilpasse banneren. Se venligst videoen

en: The plugin broke my site
da_DK: Plugin brød mit websted

en: I have found a better plugin
da_DK: Jeg har fundet et bedre plugin

en: Plugin name
da_DK: Plugin navn

en: The plugin is great, but i need specific feature that you do not support.
da_DK: Pluginen er fantastisk, men jeg har brug for specifik funktion, som du ikke støtter.

en: The plugin is great, but i need specific feature that you don't support.
da_DK: Plugin er fantastisk, men jeg har brug for specifik funktion, som du ikke støtter.

en: Banner customisation.
da_DK: Banner tilpasning.

en: Other
da_DK: Andet

en: Kindly tell us the reason so we can improve.
da_DK: Venligst fortæl os grunden, så vi kan forbedre.

en: Submit & Deactivate
da_DK: Indsend & Deactivate

en: Cancel
da_DK: Afbestille

en: Dismiss this notice.
da_DK: Afvis denne meddelelse.

en: Create Account
da_DK: Opret konto

en: Already Existing
da_DK: Allerede eksisterende

en: Your Seers Cookie Consent banner is activated.
da_DK: Dine seers cookie samtykke banner er aktiveret.

en: Your Seers Cookie Consent Banner is NOT activated because
da_DK: Dine seers cookie samtykke banner er ikke aktiveret, fordi

en: I agree Seers
da_DK: Jeg er enig i Seers

en: Terms & Condition
da_DK: Vilkår og betingelse

en: and
da_DK: og

en: Privacy Policy
da_DK: Fortrolighedspolitik

en: I agree Seers to use my email and url to create an account and power the cookie banner.
da_DK: Jeg er enig i Seers at bruge min e-mail og webadresse til at oprette en konto og power cookie banner.

en: Create Premium Account
da_DK: Opret Premium-konto

en: Seers Cookie ID will be received automatically after account creation
da_DK: Seers Cookie ID vil blive modtaget automatisk efter oprettelse af konto

en: Important Note: Your domain name without the www and https:// will be used as your password to access the seers <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
da_DK: Vigtig bemærkning: Dit domænenavn uden www og https:// vil blive brugt som din adgangskode til at logge ind på Seers <a href="%s" target="_blank">Dashboard</a>.

en: Account already exists with Seers?
da_DK: Findes der allerede en konto hos Seers?

en: Update Cookie ID
da_DK: Opdater Cookie ID

en: REGULATION
da_DK: REGULERING

en: Global Privacy Law
da_DK: Global lovgivning om privatlivets fred

en: LANGUAGE
da_DK: SPROG

en: Choose
da_DK: Vælg

en: English
da_DK: Engelsk

en: Geo-target Location (Regional)
da_DK: Placering af geografisk målgruppe (regional)

en:  Worldwide
da_DK:  På verdensplan

en:  UK & EU Countries
da_DK:  Storbritannien og EU-lande

en:  Auto Regional Detection
da_DK:  Automatisk registrering af regioner

en:  Other Countries
da_DK:  Andre lande

en: Language Auto Regional Detection
da_DK: Automatisk registrering af sprog og regioner

en: Turn on to automatically detect the language of banner according to region
da_DK: Slå til for automatisk at registrere bannerets sprog i henhold til region

en: Preview
da_DK: Forhåndsvisning

en: Global Privacy Laws
da_DK: Globale love om privatlivets fred

en: (GDPR) General Data Protection Regulation
da_DK: (GDPR) Generel forordning om databeskyttelse

en: European Union
da_DK: Den Europæiske Union

en: (CCPA) California Consumer Privacy Act
da_DK: (CCPA) Californiens lov om beskyttelse af forbrugernes privatliv

en: United States
da_DK: USA

en: (CPRA) California Privacy Rights Act
da_DK: (CPRA) Californiens lov om beskyttelse af personlige oplysninger

en: (LGPD) Brazilian General Data Protection Law
da_DK: (LGPD) Brasiliansk lov om generel databeskyttelse

en: Brazil
da_DK: Brasilien

en: (PIPL) Personal Information Protection Law
da_DK: (PIPL) Lov om beskyttelse af personlige oplysninger

en: China
da_DK: Kina

en: (PDPA) Personal Data Protection Act
da_DK: (PDPA) Lov om beskyttelse af personoplysninger

en: Australia
da_DK: Australien

en: Data Protection Act 2018
da_DK: Lov om databeskyttelse 2018

en: United Kingdom
da_DK: Storbritannien

en: (POPIA) Protection of Personal Information Act
da_DK: (POPIA) Lov om beskyttelse af personlige oplysninger

en: South Africa
da_DK: Sydafrika

en: (PIPEDA) Personal Information Protection and Electronic Documents Act
da_DK: (PIPEDA) Lov om beskyttelse af personlige oplysninger og elektroniske dokumenter

en: (EU Cookie Law) ePrivacy Directive
da_DK: (EU's cookie-lovgivning) ePrivacy-direktivet

en: (COPPA) Children's Online Privacy Protection Act
da_DK: (COPPA) Lov om beskyttelse af børns privatliv på nettet

en: Personal Data (Privacy) Ordinance
da_DK: Bekendtgørelse om persondata (privatlivets fred)

en: Data Protection Law
da_DK: Lov om databeskyttelse

en: (APPI) Act on the Protection of Personal Information
da_DK: (APPI) Lov om beskyttelse af personlige oplysninger

en: New Zealand Privacy Act 2020
da_DK: New Zealands lov om beskyttelse af personlige oplysninger 2020

en: (PDPA) Thailand Personal Data Protection Act
da_DK: (PDPA) Thailands lov om beskyttelse af personoplysninger

en: Data Privacy Act of 2012
da_DK: Lov om databeskyttelse fra 2012

en: Indian Personal Data Protection Bill (Draft)
da_DK: Indisk lov om beskyttelse af persondata (udkast)

en: India
da_DK: Indien

en: (PIPA) South Korean Personal Information Protection Act
da_DK: (PIPA) Sydkoreansk lov om beskyttelse af personlige oplysninger

en: South Korea
da_DK: Syd Korea

en: (LFPDPPP) Mexican Federal Law on the Protection of Personal Data Held by Private Parties
da_DK: (LFPDPPP) Mexicansk føderal lov om beskyttelse af personoplysninger, der opbevares af private parter

en: Kenya Data Protection Act 2019
da_DK: Kenyas lov om databeskyttelse 2019

en: (LPPD) Law on Protection of Personal Data
da_DK: (LPPD) Lov om beskyttelse af personoplysninger

en: Turkey
da_DK: Tyrkiet

en: General Data Protection Law
da_DK: Generel lov om databeskyttelse

en: (FADP) Swiss Federal Act on Data Protection
da_DK: (FADP) Den schweiziske forbundslov om databeskyttelse

en: Switzerland
da_DK: Schweiz

en: Israel Protection of Privacy Law 5741-1981
da_DK: Israels lov om beskyttelse af privatlivets fred 5741-1981

en: Colombian Data Protection Law (Law 1581 of 2012)
da_DK: Colombiansk lov om databeskyttelse (lov 1581 af 2012)

en: Russian Federal Law on Personal Data
da_DK: Russisk føderal lov om persondata

en: Russia
da_DK: Rusland

en: Data Privacy Law
da_DK: Lov om databeskyttelse

en: Law on Cybersecurity
da_DK: Lov om cybersikkerhed

en: (Show/Hide)
da_DK: (Vis/skjul)

en: Allow Cookie Banner to be displayed on your website
da_DK: Tillad, at cookie-banneret vises på din hjemmeside

en: Turn on to record the consent of users
da_DK: Slå til for at registrere brugernes samtykke

en: Sub-Domains Setting
da_DK: Indstilling af underdomæner

en: Covers all subdomain under the selected domain
da_DK: Dækker alle underdomæner under det valgte domæne

en: Choose how many time you want consent from user
da_DK: Vælg, hvor mange gange du vil have samtykke fra brugeren

en: Always
da_DK: Altid

en: Daily
da_DK: Dagligt

en: Weekly
da_DK: Ugentligt

en: Monthly
da_DK: Månedlig

en: Quarterly
da_DK: Kvartalsvis

en: Yearly
da_DK: Årligt

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: This text will appear on the button that the user can click to “accept” the storage of their terminal equipment.
da_DK: Denne tekst vises på den knap, som brugeren kan klikke på for at "acceptere" opbevaring af sit terminaludstyr.

en: Edit the text & its colour of “Accept” button
da_DK: Rediger teksten og dens farve på "Accept"-knappen

en: Allow All
da_DK: Tillad all

en: Change the “Accept” button colour
da_DK: Skift farve på "Accept"-knappen

en: This text will appear on the button that the user can click to “decline” the storage of cookies on their terminal equipment.
da_DK: Denne tekst vises på den knap, som brugeren kan klikke på for at "afvise" lagring af cookies på sit terminaludstyr.

en: Edit the text & its colour of “Reject” button
da_DK: Rediger teksten og dens farve på "Afvis"-knappen

en: Disable All
da_DK: Slå alt fra

en: Change the “Reject” button colour
da_DK: Skift farve på "Afvis"-knappen

en: This text will expand the cookie banner downward, showing the categories of cookies and details of each cookie within the respective category.
da_DK: Denne tekst udvider cookie-banneret nedad og viser kategorierne af cookies og detaljer om hver cookie inden for den respektive kategori.

en: Edit the text & its colour of “Cookie Setting”
da_DK: Rediger teksten og dens farve for "Cookie-indstilling"

en: Preference
da_DK: Tilpas indstillinger

en: Change the “Cookie Setting” button colour
da_DK: Skift farve på knappen "Cookieindstilling"

en: We use cookies to ensure you get the best experience
da_DK: Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, k poskytování funkcí sociálních médií a k analýze návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek sdílíme také s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali z vašeho používání jejich služeb. Souhlasíte s našimi soubory cookie, pokud budete pokračovat v používání našich webových stránek. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

en: Banner Text Colour &nbsp;
da_DK: Farve på bannertekst

en: Change the banner text colour
da_DK: Skift farve på bannerteksten

en: Default
da_DK: Standard

en: Flat
da_DK: Standard

en: Rounded
da_DK: Afrundet

en: Choose the display style of your banner
da_DK: Vælg visningsstil for dit banner

en: Tooltip
da_DK: Værktøjstip

en: Choose  the position or placement of the banner
da_DK: Vælg position eller placering af banneret

en: Bottom
da_DK: Nederst

en: Bottom Left
da_DK: Nederst til venstre

en: Bottom Right
da_DK: Nederst til højre

en: Top Left
da_DK: Øverst til venstre

en: Top Right
da_DK: Øverst til højre

en: Universal
da_DK: Befordringspligt

en: Cookie Preferences Logo&nbsp;
da_DK: Logo for cookie-indstillinger

en: Logo will show here
da_DK: Logo vil blive vist her

en: Choose Font & Size&nbsp;
da_DK: Vælg skrifttype og størrelse

en: Change the font style and size of your text
da_DK: Skift skrifttype og størrelse på din tekst

en: Powered by Seers &nbsp;
da_DK: Drevet af Seers

en: Show or hide powered by Seers on preference centre of banner
da_DK: Vis eller skjul powered by Seers på bannerets indstillingscenter

en: APPLY
da_DK: Anvend

en: Welcome!
da_DK: Velkommen!

en: The cookie banner has been successfully installed on your website.
da_DK: Cookie-banneret er blevet installeret på din hjemmeside.

en: Overview
da_DK: Oversigt

en: Activated
da_DK: Aktiveret

en: Regulation
da_DK: Regulering

en: Language
da_DK: Sprog

en: Targeted Location
da_DK: Målrettet placering

en: Worldwide
da_DK: Verdensomspændende

en: Customise Banner
da_DK: Tilpas banneret

en: Learn more...
da_DK: Få mere at vide...

en: Do Not Track
da_DK: Spor ikke

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Track signal will have their signal automatically applied to their consent settings.
da_DK: Når det er aktiveret, vil besøgende, der bruger en browser, der sender et Do Not Track-signal, automatisk få deres signal anvendt i deres samtykkeindstillinger.

en: When enabled, Seers CMP will implement the IAB Global Privacy Platform and IAB EU TCF 2.x Frameworks along with their respective APIs.
da_DK: Når den er aktiveret, vil Seers CMP implementere IAB Global Privacy Platform og IAB EU TCF 2.x Frameworks sammen med deres respektive API'er.

en: Do Not Sell (CPRA)
da_DK: Må ikke sælges (CPRA)

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Sell Signal will have their signal automatically applied to their consent settings
da_DK: Når det er aktiveret, vil besøgende, der bruger en browser, der sender et Do Not Sell-signal, automatisk få deres signal anvendt i deres samtykkeindstillinger

en: When enabled, Google Consent Mode V2 for Google Analytics is supported. GCM must be implemented via your Google configuration for this option to function.
da_DK: Når den er aktiveret, understøttes Google Consent Mode V2 for Google Analytics. GCM skal implementeres via din Google-konfiguration, for at denne mulighed kan fungere.

en: Facebook Consent Mode
da_DK: Facebook-tilstand med samtykke

en: Global Privacy Control (GPC)
da_DK: Global kontrol af privatlivets fred (GPC)

en: When enabled, visitors who are using a browser or extension that is GPC compliant will have their signal automatically applied to their consent settings.
da_DK: Når det er aktiveret, vil besøgende, der bruger en browser eller udvidelse, der er GPC-kompatibel, automatisk få deres signal anvendt i deres samtykkeindstillinger.

en: Connect to a Seers Premium account to create a cookie policy and let your users know how your site uses cookies.
da_DK: Opret forbindelse til en Seers Premium-konto for at oprette en cookiepolitik og lade dine brugere vide, hvordan dit websted bruger cookies.

en: Connect
da_DK: Tilslut

en: Sign up for a Seers Premium account to create a privacy policy and let your users know about your website's data collection practices.
da_DK: Tilmeld dig en Seers Premium-konto for at oprette en privatlivspolitik og fortælle dine brugere om din hjemmesides dataindsamlingspraksis.

en: Sign Up
da_DK: Tilmeld dig

en: Please create cookies policy page and enter URL below.
da_DK: Opret venligst Cookies Policy Page og indtast URL nedenfor.

en: Enable Policy:
da_DK: Aktivér politik:

en: Cookie Policy and declaration URL:
da_DK: Cookie Policy og Erklæring URL:

en: Policy URL
da_DK: POLITISK URL

en: Save
da_DK: Gemme

en: Enter your email below to access premium features! As a premium user, you can manage all the settings from the web app.
da_DK: Indtast din e-mail nedenfor for at få adgang til premium-funktioner! Som premium-bruger kan du administrere alle indstillinger fra webappen.

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Refer to our comprehensive documentation to help you with the setup process and get started with all the features and functionalities.
da_DK: Se vores omfattende dokumentation for at få hjælp til opsætningen og komme i gang med alle funktioner og muligheder.

en: Open
da_DK: Åben

en: Help and Support
da_DK: Hjælp og support

en: We are here to help! If you have any questions or encounter any issues, please don't hesitate to reach out. We're ready to support you every step of the way.
da_DK: Vi er her for at hjælpe! Hvis du har spørgsmål eller støder på problemer, så tøv ikke med at kontakte os. Vi er klar til at støtte dig hele vejen.

en: Contact Us
da_DK: Kontakt os

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Upgrade Premium
da_DK: Opgrader Premium

en: Cannot find domain with this key.
da_DK: Kan ikke finde domæne med denne nøgle.

en: Secret does not match
da_DK: Hemmeligheden stemmer ikke overens

en: Current domain not added for this Cookie ID.
da_DK: Det aktuelle domæne er ikke tilføjet for dette cookie ID.

en: Key is wrong.
da_DK: Nøglen er forkert.

en: Key is correct for current domain.
da_DK: Nøglen er korrekt for det aktuelle domæne.

en: Sorry, link is expire please try again.
da_DK: Beklager, linket er udløbet, prøv venligst igen.

en: Security check failed.
da_DK: Sikkerhedskontrol mislykkedes.

en: Cookies policy added successfully.
da_DK: Cookies politik tilføjet med succes.

en: Cookies policy disabled successfully.
da_DK: Cookies politik deaktiveret med succes.

en: Please login again.
da_DK: Log venligst ind igen.

en: Some thing went wrong. Please check url and try again
da_DK: Noget gik galt. Venligst tjek url og prøv igen

en: Some thing went wrong.
da_DK: Noget gik galt.

en: Settings has been updated successfully
da_DK: Indstillinger er blevet opdateret med succes

en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: Account Setup
da_DK: Kontoopsætning

en: General
da_DK: Generelt

en: Appearance
da_DK: Udseende

en: Frameworks
da_DK: Rammeværk

en: Reports
da_DK: Rapporter

en: User Guide
da_DK: Brugervejledning

en: Pricing Plan
da_DK: Betalings plan

en: Need any help?
da_DK: Har du brug for hjælp?

en: Policy
da_DK: Politik

en: Advance Features
da_DK: Avancerede funktioner

en: Banner Settings
da_DK: Bannerindstillinger

en: Visual Settings
da_DK: Visuelle indstillinger

en: Enable/disable Cookie banner
da_DK: Aktivér / deaktiver Cookie Banner

en: Consent Frequency
da_DK: Tilladelse Hyppighed

en: Consent expiry limit
da_DK: Tilladelse Hyppighed

en: You can select language from your wordpress Settings > General.
da_DK: Du kan vælge sprog i din wordpress Indstillinger > Generelt.

en: Show Badge
da_DK: Vis badge

en: Show a badge to enable the cookie banner to appear post consent.
da_DK: Vis et badge for at gøre det muligt for Cookie Banner at vise posttilladelse.

en: Banner Text
da_DK: Banner tekst

en: Text to appear on the banner:
da_DK: Tekst, der skal vises på banneret:

en: Body text will not appears when google banner will be active. Google banner can be set from seersco.com user dashboard
da_DK: Tekst i brødteksten vises ikke, når google-banneret er aktivt. Google-banneret kan indstilles fra seersco.com bruger dashboardet

en: Colour
da_DK: Farve

en: The text colour to appear on the banner:
da_DK: Tekstfarven til at blive vist på banneret:

en: Banner Background
da_DK: Banner Baggrund

en: You can change the background colour of the banner:
da_DK: Du kan ændre bannerets baggrundsfarve:

en: Accept Button
da_DK: Acceptere knap

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Accept All' button
da_DK: Du kan ændre tekstfarve, knap farve og tekst af 'Accept all' knappen

en: Text Colour
da_DK: Tekstfarve

en: The text colour to appear on the 'Accept All' button:
da_DK: Tekstfarven, der vises på knappen 'Accept all':

en: Button Colour
da_DK: Button Color

en: The 'Accept All' button colour to appear on the banner:
da_DK: "Accept all" -knappen farve til at blive vist på banneret:

en: Reject Button
da_DK: Afvise knap

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Reject All' button
da_DK: Du kan ændre tekstfarve, knap farve og tekst af knappen 'Afvis alle'

en: The text colour to appear on the 'Reject All' button:
da_DK: Tekstfarven til at blive vist på knappen 'Afvis alle':

en: The 'Reject All' button colour to appear on the banner:
da_DK: "Afvis alle" knappen farve til at blive vist på banneret:

en: Setting Button
da_DK: Indstilling af knap

en: You can change text colour and text of the 'Setting' button
da_DK: Du kan ændre tekstfarve og tekst af knappen 'Indstilling'

en: The text colour to appear on the 'Setting' button:
da_DK: Tekstfarven til at blive vist på knappen 'Indstilling':

en: The 'Setting' button colour to appear on the banner:
da_DK: "Indstilling" -knapfarven til at blive vist på banneret:

en: Fonts
da_DK: Skrifttyper

en: You can select a font for the text of the banner:
da_DK: Du kan vælge en skrifttype til teksten til banneren:

en: Select Button
da_DK: Vælg knappen

en: You can select the shape of the buttons that appear on the banner.
da_DK: Du kan vælge formen på de knapper, der vises på banneret.

en: Display Style
da_DK: Visningsstil

en: Place of Banner.
da_DK: Bannersted.

en: PREVIEW
da_DK: Preview

en: SAVE
da_DK: GEMME

en: Powering all your
da_DK: Drive alle dine

en: Privacy &amp; Data Security needs
da_DK: Privatliv og Datasikkerhedsbehov

en: Gain access to an extensive range of GDPR, PECR, CCPA &amp; ePrivacy compliance tools,
da_DK: Få adgang til en bred vifte af GDPR, PECR, CCPA og; ePrivacy compliance værktøjer,

en: all
da_DK: alle

en: designed to take the hassle out of complying with the new data
                                    protection regulations.
da_DK: designet til at tage besværet ud af at overholde de nye data
                                   Beskyttelsesregler.

en: Policies Pack
da_DK: Politikker Pack

en: Templates Pack
da_DK: Skabeloner pakke

en: GDPR Staff eTraining
da_DK: GDPR PERSONALE ETRAINING

en: DPIA
da_DK: Dpia

en: GDPR Audit
da_DK: GDPR AUDIT

en: Cyber Secure
da_DK: Cyber ​​Secure

en: Subject Request Management
da_DK: Forvaltning af anmodninger om emner

en: START FREE
da_DK: START GRATIS

en: Child privacy
da_DK: Børns privatliv

en: Shows layer of banners for Age appropriate Children Consent
da_DK: Viser lag af bannere for alderssvarende børn Samtykke

en: Google consent mode
da_DK: Google samtykketilstand

en: Activate GCM to get analytics without capturing personal information
da_DK: Aktiver GCM for at få analyser uden at indhente personlige oplysninger

en: Activate FCM API to pause sending pixel signals to Facebook
da_DK: Aktiver FCM API for at holde pause med at sende pixel-signaler til Facebook

en: Own Branding Logo
da_DK: Logo til eget branding

en: Add a logo of your business
da_DK: Tilføj et logo for din virksomhed

en: Block vendors cookies & tracking technologies
da_DK: Bloker sælgernes cookies og sporingsteknologier

en: Help Guide
da_DK: Hjælp-guide

en: Video Guide
da_DK: Videoguide

en: Refer to our documentation to set and get started
da_DK: Se vores dokumentation for at indstille og komme i gang

en: We would love to help you on any queries or issues.
da_DK: Vi vil gerne hjælpe dig med eventuelle spørgsmål eller problemer.

en: START PREMIUM TODAY
da_DK: START PREMIUM I DAG

en: Restyle Cookie Consent with your own branding, logos, colours etc
da_DK: Restyle Cookie Consent med dit eget branding, logoer, farver osv.

en: Multi Lingual
da_DK: Multi lingual

en: 28 languages to choose from. Offer localised text with control of location and languages
da_DK: 28 sprog at vælge imellem. Tilbyd lokaliseret tekst med kontrol over placering og sprog

en: Consent Log
da_DK: Samtykke log

en: As per GDPR article 30 demonstrate that data subject consent was received
da_DK: I henhold til GDPR artikel 30 demonstrere, at den registrerede person har givet sit samtykke

en: Setting up your Privacy Policies is something every business needs to comply with. It used to be a hassle & cost a fortune. We've solved that.
da_DK: Opsætning af dine privatlivspolitikker er noget, som enhver virksomhed skal overholde. Det plejede at være besværligt og kostede en formue. Det har vi løst.

en: Prior Consent
da_DK: Forudgående samtykke

en: By law, you must gain prior consent before any cookies drop. Our banner is one of the few that is compliant
da_DK: Ifølge loven skal du få forudgående samtykke, før der droppes cookies. Vores banner er et af de få, der er i overensstemmelse

en: 6+ Design Layouts
da_DK: 6+ design layouts

en: 6 Consent banner designs to choose from
da_DK: 6 banner-designs med samtykke at vælge imellem

en: Customer Support
da_DK: Kunde support

en: We pride ourselves on our one-to-one customer support. We will bend over backwards to assist you
da_DK: Vi er stolte af vores en-til-en kundesupport. Vi vil bøje os bagover for at hjælpe dig

en: Banner Customisation
da_DK: Banner tilpasning

en: Fully customisable - choose your banner's position, size, colour, buttons, texts, fonts etc
da_DK: Fuldt tilpasselig - vælg dit banners position, størrelse, farve, knapper, tekster, skrifttyper osv.

en: Subdomains
da_DK: Underdomæner

en: Have multiple subdomains? We have you covered with multi-subdomain support
da_DK: Har du flere underdomæner? Vi har dækket dig med support for flere underdomæner

en: Only the users with a paid account can avail this feature.
da_DK: Kun brugerne med en betalt konto kan benytte denne funktion.

en: Ok
da_DK: Okay

en: Provide Seersco.com Login Credentials
da_DK: Angiv Seersco.com loginoplysninger

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Want to import settings from seersco.com or keep wordpress banner settings.
da_DK: Vil du importere indstillinger fra seersco.com eller beholde indstillingerne for wordpress-banneret.

en: Keep WP Seetings
da_DK: Hold WP Seetings

en: Seersco.com Settings
da_DK: Seersco.com Indstillinger

en: To unlock these feature click on "Create Premium Account" button.
da_DK: For at låse op for disse funktioner skal du klikke på knappen "Opret Premium-konto".

en: You can update this option by Seers's Dashboard and only if you have the Pro+ or Ultimate plan.
da_DK: Du kan opdatere denne indstilling via Seers' Dashboard og kun hvis du har Pro+ eller Ultimate abonnementet.

en: Price Plans
da_DK: Prisplaner

en: Please enter valid Password.
da_DK: Indtast venligst et gyldigt kodeord.

en: Email is required.
da_DK: E-mail er påkrævet.

en: Please enter a valid email address.
da_DK: Indtast venligst en gyldig e-mailadresse.

en: Password is required.
da_DK: Der kræves et kodeord.

en: powered by
da_DK: Drevet af

en: Necessary
da_DK: Nødvendig

en: Preferences
da_DK: Præferencer

en: Statistics
da_DK: Statistik

en: Marketing
da_DK: Markedsføring

en: Always Active
da_DK: Altid aktivt

en: Necessary cookies help make a website usable by enabling basic functions like page navigation and access to secure areas of the website. The website cannot function properly without these cookies.
da_DK: Nødvendige cookies hjælper med at gøre en hjemmeside brugbar ved at aktivere grundlæggende funktioner som side navigation og adgang til sikre områder på hjemmesiden. Webstedet kan ikke fungere korrekt uden disse cookies.

en: Cookies Detail
da_DK: Cookies detaljer

en: Preference cookies enable a website to remember information that changes the way the website behaves or looks, like your preferred language or the region that you are in.
da_DK: Preference Cookies Aktiver en hjemmeside for at huske oplysninger, der ændrer den måde, som hjemmesiden opfører sig eller ser ud, som dit foretrukne sprog eller den region, du er i.

en: Statistic cookies help website owners to understand how visitors interact with websites by collecting and reporting information anonymously.
da_DK: Statistiske cookies hjælper webstedsejere med at forstå, hvordan besøgende interagerer med websteder ved at indsamle og rapportere oplysninger anonymt.

en: Marketing cookies are used to track visitors across websites. The intention is to display ads that are relevant and engaging for the individual user and thereby more valuable for publishers and third-party advertisers.
da_DK: Marketing cookies bruges til at spore besøgende på tværs af websteder. Hensigten er at vise annoncer, der er relevante og engagerende for den enkelte bruger og derved mere værdifulde for udgivere og tredjepartsannoncører.

en: Unclassified
da_DK: Uklassificeret

en: Unclassified cookies are cookies that we are in the process of classifying, together with the providers of individual cookies.
da_DK: Uklassificerede cookies er cookies som vi er i gang med at klassificere sammen med udbyderne af individuelle cookies.

en: Cookies are small text files that can be used by websites to make the experience of the user more efficient. The law states that we can store cookies on your device if they are strictly necessary for the operation of this site. For all other types of cookies, we need your permission. This site uses different types of cookies. Some cookies are placed by third party services that appear on our pages. You can at any time, change or withdraw your consent from the Cookie Declaration on our website. Learn more about who we are, how you can contact us, and how we process personal data in our Privacy Policy?
da_DK: Cookies er små tekstfiler, der kan bruges af hjemmesider til at gøre brugerens oplevelse mere effektiv. Loven siger, at vi kan gemme cookies på din enhed, hvis de er strengt nødvendige for driften af dette websted. For alle andre typer cookies har vi brug for din tilladelse. Dette websted bruger forskellige typer cookies. Nogle cookies placeres af tredjepartstjenester, der vises på vores sider. Du kan til enhver tid ændre eller trække dit samtykke tilbage fra Cookiedeklarationen på vores hjemmeside. Læs mere om, hvem vi er, hvordan du kan kontakte os, og hvordan vi behandler personoplysninger i vores privatlivspolitik?

en: Read Cookie Policy
da_DK: Læs Cookie Policy

en: Save my choices
da_DK: Gem mine valg

en: About Cookies
da_DK: Om cookies
