seers-cookie-consent-banner-privacy-policy - en to el_GR translation catalogue (338 entries)

en:  Auto Regional Detection
el_GR:  Αυτόματη περιφερειακή ανίχνευση

en:  Other Countries
el_GR:  Άλλες χώρες

en:  UK & EU Countries
el_GR:  Ηνωμένο Βασίλειο και χώρες της ΕΕ

en:  Worldwide
el_GR:  Παγκόσμια

en: (APPI) Act on the Protection of Personal Information
el_GR: (APPI) Νόμος για την προστασία των προσωπικών πληροφοριών

en: (CCPA) California Consumer Privacy Act
el_GR: (CCPA) Νόμος της Καλιφόρνιας για το απόρρητο των καταναλωτών

en: (COPPA) Children's Online Privacy Protection Act
el_GR: (COPPA) Νόμος για την προστασία της ιδιωτικής ζωής των παιδιών στο διαδίκτυο

en: (CPRA) California Privacy Rights Act
el_GR: (CPRA) Νόμος της Καλιφόρνιας για τα δικαιώματα απορρήτου

en: (EU Cookie Law) ePrivacy Directive
el_GR: (Νόμος της ΕΕ για τα cookies) Οδηγία ePrivacy

en: (FADP) Swiss Federal Act on Data Protection
el_GR: (FADP) Ελβετικός ομοσπονδιακός νόμος για την προστασία δεδομένων

en: (GDPR) General Data Protection Regulation
el_GR: (GDPR) Γενικός κανονισμός για την προστασία δεδομένων

en: (LFPDPPP) Mexican Federal Law on the Protection of Personal Data Held by Private Parties
el_GR: (LFPDPPP) Μεξικανικός ομοσπονδιακός νόμος για την προστασία των προσωπικών δεδομένων που κατέχουν ιδιώτες

en: (LGPD) Brazilian General Data Protection Law
el_GR: (LGPD) Γενικός νόμος περί προστασίας δεδομένων της Βραζιλίας

en: (LPPD) Law on Protection of Personal Data
el_GR: (LPPD) Νόμος για την προστασία των προσωπικών δεδομένων

en: (PDPA) Personal Data Protection Act
el_GR: (PDPA) Νόμος περί προστασίας δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα

en: (PDPA) Thailand Personal Data Protection Act
el_GR: (PDPA) Νόμος της Ταϊλάνδης για την προστασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα

en: (PIPA) South Korean Personal Information Protection Act
el_GR: (PIPA) Νόμος της Νότιας Κορέας για την προστασία προσωπικών πληροφοριών

en: (PIPEDA) Personal Information Protection and Electronic Documents Act
el_GR: (PIPEDA) Νόμος περί προστασίας προσωπικών πληροφοριών και ηλεκτρονικών εγγράφων

en: (PIPL) Personal Information Protection Law
el_GR: (PIPL) Νόμος περί προστασίας προσωπικών πληροφοριών

en: (POPIA) Protection of Personal Information Act
el_GR: (POPIA) Νόμος περί προστασίας προσωπικών πληροφοριών

en: (Show/Hide)
el_GR: (Εμφάνιση/απόκρυψη)

en: 28 languages to choose from. Offer localised text with control of location and languages
el_GR: 28 γλώσσες για να επιλέξετε. Προσφέρετε εντοπισμένο κείμενο με έλεγχο της τοποθεσίας και των γλωσσών

en: 6 Consent banner designs to choose from
el_GR: 6 σχέδια πανό συγκατάθεσης για να διαλέξετε

en: 6+ Design Layouts
el_GR: 6+ σχεδιαστικές διατάξεις

en: APPLY
el_GR: ΕΦΑΡΜΟΓΗ

en: About Cookies
el_GR: Σχετικά με τα cookies

en: Accept Button
el_GR: Δεχτείτε το κουμπί

en: Account Setup
el_GR: Ρύθμιση λογαριασμού

en: Account already exists with Seers?
el_GR: Υπάρχει ήδη λογαριασμός στο Seers?

en: Activate FCM API to pause sending pixel signals to Facebook
el_GR: Ενεργοποιήστε το FCM API για να διακόψετε την αποστολή σημάτων pixel στο Facebook

en: Activate GCM to get analytics without capturing personal information
el_GR: Ενεργοποιήστε το GCM για να λαμβάνετε αναλύσεις χωρίς να συλλαμβάνετε προσωπικές πληροφορίες

en: Activated
el_GR: Ενεργοποιήθηκε

en: Add a logo of your business
el_GR: Προσθέστε ένα λογότυπο της επιχείρησής σας

en: Advance Features
el_GR: Προηγμένα χαρακτηριστικά

en: Allow All
el_GR: Επιτρέπονται όλα

en: Allow Cookie Banner to be displayed on your website
el_GR: Επιτρέψτε την εμφάνιση του cookie banner στον ιστότοπό σας

en: Already Existing
el_GR: Ήδη υπάρχον

en: Always
el_GR: Πάντα

en: Always Active
el_GR: Πάντα ενεργό

en: Appearance
el_GR: Εμφάνιση

en: As per GDPR article 30 demonstrate that data subject consent was received
el_GR: Σύμφωνα με το άρθρο 30 του ΓΚΠΔ αποδεικνύετε ότι ελήφθη η συγκατάθεση του υποκειμένου των δεδομένων

en: Banner
el_GR: Πανό

en: Banner Background
el_GR: Banner φόντο

en: Banner Customisation
el_GR: Προσαρμογή πανό

en: Banner Settings
el_GR: Ρυθμίσεις πανό

en: Banner Text
el_GR: Κείμενο banner

en: Banner Text Colour &nbsp;
el_GR: Χρώμα κειμένου πανό

en: Banner customisation.
el_GR: Προσαρμογή πανό.

en: Banner did not appear
el_GR: Το Banner δεν εμφανίστηκε

en: Block vendors cookies & tracking technologies
el_GR: Αποκλείστε τα cookies & τις τεχνολογίες παρακολούθησης των προμηθευτών

en: Body text will not appears when google banner will be active. Google banner can be set from seersco.com user dashboard
el_GR: Το κείμενο σώματος δεν θα εμφανίζεται όταν θα είναι ενεργό το πανό της Google. Το Google banner μπορεί να ρυθμιστεί από το ταμπλό του χρήστη seersco.com

en: Bottom
el_GR: Κάτω μέρος

en: Bottom Left
el_GR: Κάτω αριστερά

en: Bottom Right
el_GR: Κάτω δεξιά

en: Branding
el_GR: Επωνυμία

en: Brazil
el_GR: Βραζιλία

en: Button Colour
el_GR: Χρώμα κουμπιού

en: By law, you must gain prior consent before any cookies drop. Our banner is one of the few that is compliant
el_GR: Σύμφωνα με το νόμο, πρέπει να λαμβάνετε την προηγούμενη συγκατάθεση πριν πέσουν οποιαδήποτε cookies. Το δικό μας πανό είναι ένα από τα λίγα που συμμορφώνονται

en: Canada
el_GR: Καναδάς

en: Cancel
el_GR: Ματαίωση

en: Cannot find domain with this key.
el_GR: Δεν μπορεί να βρεθεί τομέας με αυτό το κλειδί.

en: Change the banner text colour
el_GR: Αλλαγή του χρώματος του κειμένου του banner

en: Change the font style and size of your text
el_GR: Αλλάξτε το στυλ και το μέγεθος της γραμματοσειράς του κειμένου σας

en: Change the “Accept” button colour
el_GR: Αλλαγή του χρώματος του κουμπιού "Αποδοχή"

en: Change the “Cookie Setting” button colour
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του κουμπιού "Ρύθμιση Cookie"

en: Change the “Reject” button colour
el_GR: Αλλαγή του χρώματος του κουμπιού "Απόρριψη"

en: Child privacy
el_GR: ιδιωτικότητα των παιδιών

en: China
el_GR: Κίνα

en: Choose
el_GR: Επιλογή

en: Choose  the position or placement of the banner
el_GR: Επιλέξτε τη θέση ή την τοποθέτηση του banner

en: Choose Font & Size&nbsp;
el_GR: Επιλέξτε γραμματοσειρά & μέγεθος

en: Choose how many time you want consent from user
el_GR: Επιλέξτε πόσες φορές θέλετε τη συγκατάθεση του χρήστη

en: Choose the display style of your banner
el_GR: Επιλέξτε το στυλ εμφάνισης του banner σας

en: Colombia
el_GR: Κολομβία

en: Colombian Data Protection Law (Law 1581 of 2012)
el_GR: Κολομβιανός νόμος περί προστασίας δεδομένων (νόμος 1581 του 2012)

en: Colour
el_GR: Χρώμα

en: Connect
el_GR: Σύνδεση

en: Connect to a Seers Premium account to create a cookie policy and let your users know how your site uses cookies.
el_GR: Συνδεθείτε σε έναν λογαριασμό Seers Premium για να δημιουργήσετε μια πολιτική cookies και να ενημερώσετε τους χρήστες σας για το πώς ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί cookies.

en: Consent Frequency
el_GR: Συχνότητα συναίνεσης

en: Consent Log
el_GR: Σύνδεση καταγραφής

en: Consent expiry limit
el_GR: Όριο λήξης συναίνεσης

en: Contact Us
el_GR: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Cookie Consent Management
el_GR: Διαχείριση συναίνεσης cookie

en: Cookie Policy
el_GR: Πολιτική Cookie

en: Cookie Policy and declaration URL:
el_GR: Πολιτική Cookie και Δήλωση URL:

en: Cookie Preferences Logo&nbsp;
el_GR: Λογότυπο προτιμήσεων cookie

en: Cookies Detail
el_GR: Λεπτομέρεια cookies

en: Cookies are not showing in settings
el_GR: Τα cookies δεν εμφανίζονται στις ρυθμίσεις

en: Cookies are small text files that can be used by websites to make the experience of the user more efficient. The law states that we can store cookies on your device if they are strictly necessary for the operation of this site. For all other types of cookies, we need your permission. This site uses different types of cookies. Some cookies are placed by third party services that appear on our pages. You can at any time, change or withdraw your consent from the Cookie Declaration on our website. Learn more about who we are, how you can contact us, and how we process personal data in our Privacy Policy?
el_GR: Τα cookies είναι μικρά αρχεία κειμένου που μπορούν να χρησιμοποιηθούν από τους ιστότοπους για να κάνουν την εμπειρία του χρήστη πιο αποτελεσματική. Ο νόμος ορίζει ότι μπορούμε να αποθηκεύουμε cookies στη συσκευή σας, εάν είναι απολύτως απαραίτητα για τη λειτουργία αυτού του ιστότοπου. Για όλους τους άλλους τύπους cookies, χρειαζόμαστε την άδειά σας. Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί διαφορετικούς τύπους cookies. Ορισμένα cookies τοποθετούνται από υπηρεσίες τρίτων που εμφανίζονται στις σελίδες μας. Μπορείτε ανά πάσα στιγμή να αλλάξετε ή να ανακαλέσετε τη συγκατάθεσή σας από τη Δήλωση για τα cookies στην ιστοσελίδα μας. Μάθετε περισσότερα για το ποιοι είμαστε, πώς μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και πώς επεξεργαζόμαστε τα προσωπικά δεδομένα στην Πολιτική απορρήτου

en: Cookies policy added successfully.
el_GR: Η πολιτική των cookies προστέθηκε με επιτυχία.

en: Cookies policy disabled successfully.
el_GR: Η πολιτική cookies απενεργοποιήθηκε επιτυχώς.

en: Covers all subdomain under the selected domain
el_GR: Καλύπτει όλα τα subdomain κάτω από τον επιλεγμένο τομέα

en: Create Account
el_GR: Δημιουργήστε λογαριασμό

en: Create Premium Account
el_GR: Δημιουργία λογαριασμού Premium

en: Current domain not added for this Cookie ID.
el_GR: Ο τρέχων τομέας δεν έχει προστεθεί για αυτό το αναγνωριστικό cookie.

en: Customer Support
el_GR: Υποστήριξη πελατών

en: Customise Banner
el_GR: Προσαρμόστε το πανό

en: Cyber Secure
el_GR: Cyber ​​ασφαλής

en: DPIA
el_GR: Dpia

en: Daily
el_GR: Καθημερινά

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: Data Privacy Act of 2012
el_GR: Νόμος του 2012 για το απόρρητο των δεδομένων

en: Data Privacy Law
el_GR: Νόμος περί απορρήτου δεδομένων

en: Data Protection Act 2018
el_GR: Νόμος περί προστασίας δεδομένων 2018

en: Data Protection Law
el_GR: Νόμος περί προστασίας δεδομένων

en: Default
el_GR: Προκαθορισμένο

en: Disable All
el_GR: Απενεργοποίηση όλων

en: Dismiss this notice.
el_GR: Απορρίψτε την παρούσα ειδοποίηση.

en: Display Style
el_GR: Στυλ οθόνης

en: Do Not Sell (CPRA)
el_GR: Μην πουλάτε (CPRA)

en: Do Not Track
el_GR: Μην παρακολουθείτε

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Edit the text & its colour of “Accept” button
el_GR: Επεξεργαστείτε το κείμενο και το χρώμα του κουμπιού "Αποδοχή"

en: Edit the text & its colour of “Cookie Setting”
el_GR: Επεξεργαστείτε το κείμενο & το χρώμα του "Cookie Setting"

en: Edit the text & its colour of “Reject” button
el_GR: Επεξεργαστείτε το κείμενο και το χρώμα του κουμπιού "Απόρριψη"

en: Email
el_GR: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: Email is required.
el_GR: Απαιτείται email.

en: Enable Policy:
el_GR: Ενεργοποίηση Πολιτικής:

en: Enable/disable Cookie banner
el_GR: Ενεργοποίηση / απενεργοποίηση banner cookie

en: English
el_GR: Αγγλικά

en: Enter your email below to access premium features! As a premium user, you can manage all the settings from the web app.
el_GR: Εισάγετε το email σας παρακάτω για να αποκτήσετε πρόσβαση σε premium λειτουργίες! Ως premium χρήστης, μπορείτε να διαχειρίζεστε όλες τις ρυθμίσεις από την εφαρμογή web.

en: European Union
el_GR: Ευρωπαϊκή Ένωση

en: Facebook Consent Mode
el_GR: Λειτουργία συναίνεσης Facebook

en: Flat
el_GR: Επίπεδος

en: Fonts
el_GR: Γραμματοσειρές

en: Framework
el_GR: Η ομάδα πλαισίου SEO

en: Frameworks
el_GR: Πλαίσια

en: Fully customisable - choose your banner's position, size, colour, buttons, texts, fonts etc
el_GR: Πλήρως παραμετροποιήσιμο - επιλέξτε τη θέση, το μέγεθος, το χρώμα, τα κουμπιά, τα κείμενα, τις γραμματοσειρές κ.λπ. του πανό σας

en: GDPR Audit
el_GR: Έλεγχος του GDPR

en: GDPR Staff eTraining
el_GR: Προσωπικό GDPR Etraining

en: Gain access to an extensive range of GDPR, PECR, CCPA &amp; ePrivacy compliance tools,
el_GR: Αποκτήστε πρόσβαση σε ένα εκτεταμένο φάσμα GDPR, PECR, CCPA και? Εργαλεία συμμόρφωσης EPrivacy,

en: General
el_GR: Γενικά

en: General Data Protection Law
el_GR: Γενικός νόμος περί προστασίας δεδομένων

en: Geo-target Location (Regional)
el_GR: Γεω-στόχος Τοποθεσία (Περιφερειακή)

en: Get Premium
el_GR: Αποκτήστε Premium

en: Global Privacy Control (GPC)
el_GR: Παγκόσμιος έλεγχος απορρήτου (GPC)

en: Global Privacy Law
el_GR: Παγκόσμιος νόμος περί απορρήτου

en: Global Privacy Laws
el_GR: Παγκόσμιοι νόμοι περί απορρήτου

en: Google consent mode
el_GR: Λειτουργία συγκατάθεσης Google

en: Have multiple subdomains? We have you covered with multi-subdomain support
el_GR: Έχετε πολλαπλά subdomains; Σας καλύπτουμε με την υποστήριξη πολλαπλών υποτομέων

en: Help Guide
el_GR: Οδηγός βοήθειας

en: Help and Support
el_GR: Βοήθεια και υποστήριξη

en: Hong Kong
el_GR: Χονγκ Κονγκ

en: I agree Seers
el_GR: Συμφωνώ τους SEERS

en: I agree Seers to use my email and url to create an account and power the cookie banner.
el_GR: Συμφωνώ οι Seers να χρησιμοποιήσουν το email και το url μου για να δημιουργήσουν λογαριασμό και να ενεργοποιήσουν το cookie banner.

en: I have found a better plugin
el_GR: Βρήκα ένα καλύτερο plugin

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
el_GR: Εάν έχετε μια στιγμή, ενημερώστε μας γιατί είστε απενεργοποιημένοι:

en: Important Note: Your domain name without the www and https:// will be used as your password to access the seers <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
el_GR: Σημαντική σημείωση: Το όνομα τομέα σας χωρίς το www και το https:// θα χρησιμοποιηθεί ως κωδικός πρόσβασης για να συνδεθείτε στο Seers <a href="%s" target="_blank">Dashboard</a>.

en: India
el_GR: Ινδία

en: Indian Personal Data Protection Bill (Draft)
el_GR: Ινδικό νομοσχέδιο για την προστασία προσωπικών δεδομένων (σχέδιο)

en: Indonesia
el_GR: Ινδονησία

en: Israel
el_GR: Ισραήλ

en: Israel Protection of Privacy Law 5741-1981
el_GR: Νόμος του Ισραήλ για την προστασία της ιδιωτικής ζωής 5741-1981

en: Japan
el_GR: Ιαπωνία

en: Keep WP Seetings
el_GR: Κρατήστε το WP Seetings

en: Kenya
el_GR: Κένυα

en: Kenya Data Protection Act 2019
el_GR: Νόμος περί προστασίας δεδομένων της Κένυας 2019

en: Key is correct for current domain.
el_GR: Το κλειδί είναι σωστό για τον τρέχοντα τομέα.

en: Key is wrong.
el_GR: Το κλειδί είναι λάθος.

en: Kindly tell us the reason so we can improve.
el_GR: Παρακαλείστε να μας πείτε το λόγο για να μπορέσουμε να βελτιωθούμε.

en: LANGUAGE
el_GR: ΓΛΩΣΣΑ

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Language Auto Regional Detection
el_GR: Γλώσσα Αυτόματη περιφερειακή ανίχνευση

en: Law on Cybersecurity
el_GR: Νόμος για την ασφάλεια στον κυβερνοχώρο

en: Learn more...
el_GR: Μάθετε περισσότερα...

en: Login
el_GR: Σύνδεση

en: Logo will show here
el_GR: Το λογότυπο θα εμφανιστεί εδώ

en: Marketing
el_GR: Εμπορία

en: Marketing cookies are used to track visitors across websites. The intention is to display ads that are relevant and engaging for the individual user and thereby more valuable for publishers and third-party advertisers.
el_GR: Τα cookies μάρκετινγκ χρησιμοποιούνται για την παρακολούθηση επισκεπτών σε ιστότοπους Η πρόθεση είναι να εμφανιστούν διαφημίσεις που είναι συναφείς και ελκυστικές για τον κάθε χρήστη και, ως εκ τούτου, πιο πολύτιμες για εκδότες και διαφημιστές τρίτων.

en: Mexico
el_GR: Μεξικό

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: Most of the times the compatibility issue can be fixed very quickly. Please contact
el_GR: Τις περισσότερες φορές το ζήτημα της συμβατότητας μπορεί να καθοριστεί πολύ γρήγορα. Παρακαλώ επικοινώνησε

en: Multi Lingual
el_GR: Πολύγλωσσος

en: Necessary
el_GR: Απαραίτητη

en: Necessary cookies help make a website usable by enabling basic functions like page navigation and access to secure areas of the website. The website cannot function properly without these cookies.
el_GR: Τα απαραίτητα cookies βοηθούν στη χρήση ενός ιστότοπου, επιτρέποντας βασικές λειτουργίες όπως πλοήγηση σελίδων και πρόσβαση σε ασφαλείς περιοχές του ιστότοπου. Ο ιστότοπος δεν μπορεί να λειτουργήσει σωστά χωρίς αυτά τα cookies.

en: Need any help?
el_GR: Χρειάζεστε βοήθεια

en: New Zealand
el_GR: Νέα Ζηλανδία

en: New Zealand Privacy Act 2020
el_GR: Νόμος περί απορρήτου της Νέας Ζηλανδίας 2020

en: Ok
el_GR: Εντάξει

en: Only the users with a paid account can avail this feature.
el_GR: Μόνο οι χρήστες με έναν πληρωμένο λογαριασμό μπορούν να επωφεληθούν αυτή τη λειτουργία.

en: Open
el_GR: Ανοιχτό

en: Other
el_GR: Αλλα

en: Overview
el_GR: Επισκόπηση

en: Own Branding Logo
el_GR: Ίδιο λογότυπο επωνυμίας

en: PREVIEW
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης

en: Password is required.
el_GR: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης.

en: Personal Data (Privacy) Ordinance
el_GR: Διάταγμα περί προσωπικών δεδομένων (προστασία της ιδιωτικής ζωής)

en: Philippines
el_GR: Φιλιππίνες

en: Place of Banner.
el_GR: Τόπος του εμβλήματος.

en: Please create cookies policy page and enter URL below.
el_GR: Δημιουργήστε τη σελίδα Πολιτικής Cookies και εισάγετε τη διεύθυνση URL παρακάτω.

en: Please enter a valid email address.
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Please enter valid Password.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε έγκυρο κωδικό πρόσβασης.

en: Please login again.
el_GR: Παρακαλώ συνδεθείτε ξανά.

en: Plugin name
el_GR: Όνομα προσφοράς

en: Policies Pack
el_GR: Πολιτικές πακέτο

en: Policy
el_GR: Πολιτική

en: Policy URL
el_GR: Πολιτική URL

en: Position
el_GR: Θέση

en: Powered by Seers &nbsp;
el_GR: Powered by Seers

en: Powering all your
el_GR: Τροφοδοτώντας όλα σας

en: Preference
el_GR: Προσαρμογή ρυθμίσεων

en: Preference cookies enable a website to remember information that changes the way the website behaves or looks, like your preferred language or the region that you are in.
el_GR: Τα cookies προτιμήσεων επιτρέπουν σε έναν ιστότοπο να θυμάται τις πληροφορίες που αλλάζουν τον τρόπο με τον οποίο ο ιστότοπος συμπεριφέρεται ή φαίνεται, όπως η προτιμώμενη γλώσσα ή η περιοχή που βρίσκεστε.

en: Preferences
el_GR: Προτιμήσεις

en: Premium Plan
el_GR: Πριμοδότηση

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Price Plans
el_GR: Προγράμματα τιμών

en: Prior Consent
el_GR: Προηγούμενη συγκατάθεση

en: Privacy &amp; Data Security needs
el_GR: Απόρρητο και? Ανάγκες ασφαλείας δεδομένων

en: Privacy Policy
el_GR: Πολιτική απορρήτου

en: Provide Seersco.com Login Credentials
el_GR: Παροχή διαπιστευτηρίων σύνδεσης Seersco.com

en: Quarterly
el_GR: Τριμηνιαία

en: Quick Feedback
el_GR: Γρήγορη ανατροφοδότηση

en: REGULATION
el_GR: ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ

en: Read Cookie Policy
el_GR: Διαβάστε την πολιτική cookie

en: Refer to our comprehensive documentation to help you with the setup process and get started with all the features and functionalities.
el_GR: Ανατρέξτε στην αναλυτική τεκμηρίωσή μας για να σας βοηθήσει με τη διαδικασία εγκατάστασης και να ξεκινήσετε με όλα τα χαρακτηριστικά και τις λειτουργίες.

en: Refer to our documentation to set and get started
el_GR: Ανατρέξτε στην τεκμηρίωσή μας για να ρυθμίσετε και να ξεκινήσετε

en: Regulation
el_GR: Κανονισμός

en: Reject Button
el_GR: Απορρίψτε το κουμπί

en: Reports
el_GR: Αναφορές

en: Restyle Cookie Consent with your own branding, logos, colours etc
el_GR: Αναδιαμορφώστε το Cookie Consent με το δικό σας branding, λογότυπα, χρώματα κ.λπ.

en: Rounded
el_GR: Στρογγυλεμένος

en: Russia
el_GR: Ρωσία

en: Russian Federal Law on Personal Data
el_GR: Ρωσικός ομοσπονδιακός νόμος για τα προσωπικά δεδομένα

en: SAVE
el_GR: ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΤΕ

en: START FREE
el_GR: Ξεκινήστε δωρεάν

en: START PREMIUM TODAY
el_GR: Ξεκινήστε το Premium σήμερα

en: Save
el_GR: ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΤΕ

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save my choices
el_GR: Αποθηκεύστε τις επιλογές μου

en: Secret does not match
el_GR: Το μυστικό δεν ταιριάζει

en: Security check failed.
el_GR: Ο έλεγχος ασφαλείας απέτυχε.

en: Seers Cookie ID will be received automatically after account creation
el_GR: Τα SEERS Cookie ID θα ληφθούν αυτόματα μετά τη δημιουργία λογαριασμού

en: Seersco.com Settings
el_GR: Seersco.com Ρυθμίσεις

en: Select Button
el_GR: Επιλέξτε κουμπί

en: Setting Button
el_GR: Κουμπί ρύθμισης

en: Setting up your Privacy Policies is something every business needs to comply with. It used to be a hassle & cost a fortune. We've solved that.
el_GR: Η δημιουργία των πολιτικών απορρήτου σας είναι κάτι που κάθε επιχείρηση πρέπει να συμμορφώνεται. Παλαιότερα ήταν μια ταλαιπωρία και κόστιζε μια περιουσία. Εμείς το λύσαμε αυτό.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings has been updated successfully
el_GR: Οι ρυθμίσεις ενημερώνονται με επιτυχία

en: Show Badge
el_GR: Εμφάνιση σήματος

en: Show a badge to enable the cookie banner to appear post consent.
el_GR: Δείξτε ένα σήμα για να ενεργοποιήσετε το banner cookie να εμφανιστεί η συγκατάθεση.

en: Show or hide powered by Seers on preference centre of banner
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη του powered by Seers στο κέντρο προτίμησης του banner

en: Shows layer of banners for Age appropriate Children Consent
el_GR: Εμφανίζει στρώμα πανό για την κατάλληλη για την ηλικία των παιδιών συγκατάθεση

en: Sign Up
el_GR: Εγγραφή

en: Sign up for a Seers Premium account to create a privacy policy and let your users know about your website's data collection practices.
el_GR: Εγγραφείτε για λογαριασμό Seers Premium για να δημιουργήσετε μια πολιτική απορρήτου και να ενημερώσετε τους χρήστες σας για τις πρακτικές συλλογής δεδομένων του ιστότοπού σας.

en: Singapore
el_GR: Σιγκαπούρη

en: Skip & Deactivate
el_GR: Skip & απενεργοποιήστε

en: Some thing went wrong.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά.

en: Some thing went wrong. Please check url and try again
el_GR: Κάτι πήγε στραβά. Ελέγξτε τη διεύθυνση URL και δοκιμάστε ξανά

en: Sorry, link is expire please try again.
el_GR: Συγγνώμη, ο σύνδεσμος έχει λήξει, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: South Africa
el_GR: Νότια Αφρική

en: South Korea
el_GR: Νότιος Κορέα

en: Standard
el_GR: Τυπικό

en: Statistic cookies help website owners to understand how visitors interact with websites by collecting and reporting information anonymously.
el_GR: Τα στατιστικά cookies βοηθούν τους κατόχους ιστότοπων να κατανοήσουν τον τρόπο με τον οποίο οι επισκέπτες αλληλεπιδρούν με ιστότοπους συλλέγοντας και αναφέροντας πληροφορίες ανώνυμα.

en: Statistics
el_GR: Στατιστική

en: Sub-Domains Setting
el_GR: Ρύθμιση υπο-τομέων

en: Subdomains
el_GR: Υποτομείς

en: Subject Request Management
el_GR: Θέμα διαχείρισης αίτησης

en: Submit & Deactivate
el_GR: Υποβολή & απενεργοποίηση

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Switzerland
el_GR: Ελβετία

en: Targeted Location
el_GR: Στοχευμένη τοποθεσία

en: Templates Pack
el_GR: Πακέτο προτύπων

en: Terms & Condition
el_GR: Όροι & Κατάσταση

en: Text Colour
el_GR: Χρώμα κειμένου

en: Text to appear on the banner:
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στο banner:

en: Thailand
el_GR: Ταϊλάνδη

en: The 'Accept All' button colour to appear on the banner:
el_GR: Το χρώμα του κουμπιού 'Αποδοχή όλων' για να εμφανιστεί στο banner:

en: The 'Reject All' button colour to appear on the banner:
el_GR: Το χρώμα του κουμπιού 'Απόρριψη' για να εμφανιστεί στο Banner:

en: The 'Setting' button colour to appear on the banner:
el_GR: Το χρώμα του κουμπιού 'Ρύθμιση' για να εμφανιστεί στο banner:

en: The banner did not match website theme
el_GR: Το banner δεν ταιριάζει με το θέμα της ιστοσελίδας

en: The banner is not in the required language
el_GR: Το banner δεν είναι στην απαιτούμενη γλώσσα

en: The banner picks up your website language automatically. You can always sign-in on your Seers account
el_GR: Το banner συλλέγει αυτόματα τη γλώσσα του ιστότοπού σας. Μπορείτε πάντα να συνδεθείτε στο λογαριασμό σας SEERS

en: The cookie banner has been successfully installed on your website.
el_GR: Το cookie banner εγκαταστάθηκε επιτυχώς στον ιστότοπό σας.

en: The plugin broke my site
el_GR: Το plugin έσπασε τον ιστότοπό μου

en: The plugin is great, but i need specific feature that you do not support.
el_GR: Το plugin είναι υπέροχο, αλλά χρειάζομαι συγκεκριμένη λειτουργία που δεν υποστηρίζετε.

en: The plugin is great, but i need specific feature that you don't support.
el_GR: Το plugin είναι υπέροχο, αλλά χρειάζομαι συγκεκριμένη λειτουργία που δεν υποστηρίζετε.

en: The text colour to appear on the 'Accept All' button:
el_GR: Το χρώμα του κειμένου που εμφανίζεται στο κουμπί 'Αποδοχή όλων':

en: The text colour to appear on the 'Reject All' button:
el_GR: Το χρώμα του κειμένου που εμφανίζεται στο κουμπί 'Απόρριψη όλων':

en: The text colour to appear on the 'Setting' button:
el_GR: Το χρώμα του κειμένου που εμφανίζεται στο κουμπί 'Ρύθμιση':

en: The text colour to appear on the banner:
el_GR: Το χρώμα του κειμένου να εμφανίζεται στο banner:

en: This text will appear on the button that the user can click to “accept” the storage of their terminal equipment.
el_GR: Το κείμενο αυτό θα εμφανίζεται στο κουμπί που μπορεί να πατήσει ο χρήστης για να "αποδεχθεί" την αποθήκευση του τερματικού εξοπλισμού του.

en: This text will appear on the button that the user can click to “decline” the storage of cookies on their terminal equipment.
el_GR: Αυτό το κείμενο θα εμφανίζεται στο κουμπί που μπορεί να πατήσει ο χρήστης για να "αρνηθεί" την αποθήκευση των cookies στον τερματικό εξοπλισμό του.

en: This text will expand the cookie banner downward, showing the categories of cookies and details of each cookie within the respective category.
el_GR: Αυτό το κείμενο θα επεκτείνει το cookie banner προς τα κάτω, εμφανίζοντας τις κατηγορίες των cookies και λεπτομέρειες για κάθε cookie εντός της αντίστοιχης κατηγορίας.

en: To unlock these feature click on "Create Premium Account" button.
el_GR: Για να ξεκλειδώσετε αυτά τα χαρακτηριστικά κάντε κλικ στο κουμπί "Δημιουργία λογαριασμού Premium".

en: Top
el_GR: Κορυφή

en: Top Left
el_GR: Επάνω αριστερά

en: Top Right
el_GR: Επάνω δεξιά

en: Turkey
el_GR: Τουρκία

en: Turn on to automatically detect the language of banner according to region
el_GR: Ενεργοποιήστε την αυτόματη ανίχνευση της γλώσσας του banner ανάλογα με την περιοχή

en: Turn on to record the consent of users
el_GR: Ενεργοποίηση για την καταγραφή της συγκατάθεσης των χρηστών

en: Unclassified
el_GR: Αταξινόμητος

en: Unclassified cookies are cookies that we are in the process of classifying, together with the providers of individual cookies.
el_GR: Τα μη ταξινομημένα cookies είναι cookies τα οποία βρισκόμαστε στη διαδικασία ταξινόμησης, μαζί με τους παρόχους μεμονωμένων cookies.

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες

en: Universal
el_GR: Παγκόσμιο

en: Update Cookie ID
el_GR: Ενημέρωση Cookie ID

en: Upgrade Premium
el_GR: Αναβαθμίστε το Premium

en: Upload
el_GR: Μεταφόρτωση

en: User Guide
el_GR: ΟΔΗΓΟΣ ΧΡΗΣΤΗ

en: Video Guide
el_GR: Οδηγός βίντεο

en: Vietnam
el_GR: Βιετνάμ

en: Visual Settings
el_GR: Οπτικές ρυθμίσεις

en: Want to import settings from seersco.com or keep wordpress banner settings.
el_GR: Θέλετε να εισαγάγετε ρυθμίσεις από το seersco.com ή να διατηρήσετε τις ρυθμίσεις banner του wordpress.

en: We are here to help! If you have any questions or encounter any issues, please don't hesitate to reach out. We're ready to support you every step of the way.
el_GR: Είμαστε εδώ για να σας βοηθήσουμε! Εάν έχετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις ή αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας. Είμαστε έτοιμοι να σας υποστηρίξουμε σε κάθε σας βήμα.

en: We are scanning your website and it can take up to 12 hours for Cookies to appear. In a very few cases scanner miss a cookie. This
el_GR: Σανίζουμε τον ιστότοπό σας και μπορεί να χρειαστούν έως και 12 ώρες για να εμφανιστούν τα cookies. Σε πολύ λίγες περιπτώσεις σαρωτής χάσει ένα cookie. Αυτό

en: We pride ourselves on our one-to-one customer support. We will bend over backwards to assist you
el_GR: Είμαστε υπερήφανοι για την ατομική υποστήριξη πελατών μας. Θα κάνουμε τα πάντα για να σας βοηθήσουμε.

en: We use cookies to ensure you get the best experience
el_GR: Χρησιμοποιούμε cookies για την εξατομίκευση του περιεχομένου και των διαφημίσεων, για την παροχή λειτουργιών κοινωνικής δικτύωσης και για την ανάλυση της επισκεψιμότητάς μας. Μοιραζόμαστε επίσης πληροφορίες σχετικά με τη χρήση του ιστότοπού μας από εσάς με τους συνεργάτες μας σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης, διαφήμισης και ανάλυσης, οι οποίοι ενδέχεται να τις συνδυάσουν με άλλες πληροφορίες που τους έχετε παράσχει ή που έχουν συλλέξει από τη χρήση των υπηρεσιών τους από εσάς. Δίνετε τη συγκατάθεσή σας στα cookies μας εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τον ιστότοπό μας.

en: We would love to help you on any queries or issues.
el_GR: Θα θέλαμε πολύ να σας βοηθήσουμε σε οποιαδήποτε απορία ή ζήτημα.

en: Weekly
el_GR: Εβδομαδιαία

en: Welcome!
el_GR: Καλώς ήλθατε!

en: When enabled, Google Consent Mode V2 for Google Analytics is supported. GCM must be implemented via your Google configuration for this option to function.
el_GR: Όταν είναι ενεργοποιημένη, υποστηρίζεται η Λειτουργία συναίνεσης V2 της Google για το Google Analytics. Η GCM πρέπει να εφαρμοστεί μέσω των ρυθμίσεων της Google για να λειτουργήσει αυτή η επιλογή.

en: When enabled, Seers CMP will implement the IAB Global Privacy Platform and IAB EU TCF 2.x Frameworks along with their respective APIs.
el_GR: Όταν ενεργοποιηθεί, η Seers CMP θα εφαρμόσει τα πλαίσια IAB Global Privacy Platform και IAB EU TCF 2.x μαζί με τα αντίστοιχα API.

en: When enabled, visitors who are using a browser or extension that is GPC compliant will have their signal automatically applied to their consent settings.
el_GR: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι επισκέπτες που χρησιμοποιούν ένα πρόγραμμα περιήγησης ή μια επέκταση που είναι συμβατή με το GPC θα έχουν αυτόματα το σήμα τους στις ρυθμίσεις συγκατάθεσης.

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Sell Signal will have their signal automatically applied to their consent settings
el_GR: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι επισκέπτες που χρησιμοποιούν ένα πρόγραμμα περιήγησης που στέλνει ένα σήμα Μην πουλάτε θα εφαρμόζεται αυτόματα στις ρυθμίσεις συγκατάθεσής τους

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Track signal will have their signal automatically applied to their consent settings.
el_GR: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι επισκέπτες που χρησιμοποιούν ένα πρόγραμμα περιήγησης που στέλνει ένα σήμα Μην παρακολουθείτε, το σήμα τους θα εφαρμόζεται αυτόματα στις ρυθμίσεις συγκατάθεσής τους.

en: Worldwide
el_GR: Παγκόσμια

en: Yearly
el_GR: Ετήσια

en: You can change text colour and text of the 'Setting' button
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε το χρώμα κειμένου και το κείμενο του κουμπιού 'Ρύθμιση'

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Accept All' button
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε χρώμα κειμένου, κουμπί κουμπιού και κείμενο του κουμπιού 'Αποδοχή όλων'

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Reject All' button
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε το χρώμα κειμένου, το κουμπί του κουμπιού και το κείμενο του κουμπιού 'Απόρριψη όλων'

en: You can change the background colour of the banner:
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε το χρώμα φόντου του banner:

en: You can fully customize the banner. Please see the video
el_GR: Μπορείτε να προσαρμόσετε πλήρως το banner. Δείτε το βίντεο

en: You can select a font for the text of the banner:
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε μια γραμματοσειρά για το κείμενο του banner:

en: You can select language from your wordpress Settings > General.
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε τη γλώσσα από το wordpress Ρυθμίσεις > Γενικά.

en: You can update this option by Seers's Dashboard and only if you have the Pro+ or Ultimate plan.
el_GR: Μπορείτε να ενημερώσετε αυτή την επιλογή από το Dashboard του Seers και μόνο αν έχετε το πακέτο Pro+ ή Ultimate.

en: Your Seers Cookie Consent Banner is NOT activated because
el_GR: Το Banner συγκατάθεσης Cookie SEERS δεν ενεργοποιείται επειδή

en: Your Seers Cookie Consent banner is activated.
el_GR: Το πανό συγκατάθεσης cookie της Seers είναι ενεργοποιημένο.

en: You can select the shape of the buttons that appear on the banner.
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε το σχήμα των κουμπιών που εμφανίζονται στο banner.

en: all
el_GR: όλα

en: and
el_GR: και

en: and choose the language you like. See the video
el_GR: και επιλέξτε τη γλώσσα που σας αρέσει. Δείτε το βίντεο

en: designed to take the hassle out of complying with the new data
                                    protection regulations.
el_GR: σχεδιασμένο για να πάρει την ταλαιπωρία από τη συμμόρφωση με τα νέα δεδομένα
                                    Κανονισμοί προστασίας.

en: explains how to add cookies manually.
el_GR: eξηγεί πώς να προσθέτετε τα cookies χειροκίνητα.

en: here
el_GR: εδώ

en: powered by
el_GR: Mε την υποστήριξη του

en: seers logo
el_GR: λογότυπο seers

en: video
el_GR: βίντεο
