seers-cookie-consent-banner-privacy-policy - en to fi translation catalogue (331 entries)

en:  Auto Regional Detection
fi:  Automaattinen alueellinen tunnistus

en:  Other Countries
fi:  Muut maat

en:  UK & EU Countries
fi:  Yhdistynyt kuningaskunta ja EU-maat

en:  Worldwide
fi:  Maailmanlaajuinen

en: (APPI) Act on the Protection of Personal Information
fi: (APPI) Laki henkilötietojen suojaamisesta

en: (CCPA) California Consumer Privacy Act
fi: (CCPA) Kalifornian laki kuluttajien yksityisyyden suojasta

en: (COPPA) Children's Online Privacy Protection Act
fi: (COPPA) Lasten yksityisyyden suojaa verkossa koskeva laki (Children's Online Privacy Protection Act)

en: (CPRA) California Privacy Rights Act
fi: (CPRA) Kalifornian laki yksityisyyden suojasta

en: (EU Cookie Law) ePrivacy Directive
fi: (EU:n evästelaki) ePrivacy-direktiivi

en: (FADP) Swiss Federal Act on Data Protection
fi: (FADP) Sveitsin liittovaltion tietosuojalaki

en: (GDPR) General Data Protection Regulation
fi: (GDPR) Yleinen tietosuoja-asetus

en: (LFPDPPP) Mexican Federal Law on the Protection of Personal Data Held by Private Parties
fi: (LFPDPPP) Meksikon liittovaltion laki yksityisten tahojen hallussa olevien henkilötietojen suojasta

en: (LGPD) Brazilian General Data Protection Law
fi: (LGPD) Brasilian yleinen tietosuojalaki

en: (LPPD) Law on Protection of Personal Data
fi: (LPPD) Henkilötietojen suojaa koskeva laki

en: (PDPA) Personal Data Protection Act
fi: (PDPA) Henkilötietolaki

en: (PDPA) Thailand Personal Data Protection Act
fi: (PDPA) Thaimaan henkilötietolaki

en: (PIPA) South Korean Personal Information Protection Act
fi: (PIPA) Etelä-Korean henkilötietojen suojaa koskeva laki

en: (PIPEDA) Personal Information Protection and Electronic Documents Act
fi: (PIPEDA) Henkilötietojen suojaa ja sähköisiä asiakirjoja koskeva laki

en: (PIPL) Personal Information Protection Law
fi: (PIPL) Henkilötietolaki

en: (POPIA) Protection of Personal Information Act
fi: (POPIA) Henkilötietojen suojaa koskeva laki

en: (Show/Hide)
fi: (Näytä/piilota)

en: 28 languages to choose from. Offer localised text with control of location and languages
fi: 28 kieltä valittavana. Tarjoa lokalisoitua tekstiä sijainnin ja kielten hallinnan avulla.

en: 6 Consent banner designs to choose from
fi: 6 suostumusbannerin mallia valittavana

en: 6+ Design Layouts
fi: 6+ Design Layout

en: APPLY
fi: HAKEMUS

en: About Cookies
fi: Tietoja Cookies

en: Accept Button
fi: Hyväksy-painike

en: Account Setup
fi: Tilin asetukset

en: Account already exists with Seers?
fi: Onko tili jo olemassa Seersissä?

en: Activate FCM API to pause sending pixel signals to Facebook
fi: Aktivoi FCM API, jotta voit keskeyttää pikselisignaalien lähettämisen Facebookiin.

en: Activate GCM to get analytics without capturing personal information
fi: Aktivoi GCM saadaksesi analytiikkaa ilman henkilötietojen keräämistä.

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Add a logo of your business
fi: Lisää yrityksesi logo

en: Advance Features
fi: Advance-ominaisuudet

en: Allow All
fi: Salli kaikki

en: Allow Cookie Banner to be displayed on your website
fi: Salli evästebannerin näyttäminen verkkosivustollasi

en: Already Existing
fi: Jo olemassa oleva

en: Always
fi: Aina

en: Always Active
fi: Aina aktiivinen

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Argentina
fi: Argentiina

en: As per GDPR article 30 demonstrate that data subject consent was received
fi: GDPR:n 30 artiklan mukaisesti osoittaa, että rekisteröidyn suostumus on saatu.

en: Banner
fi: Banneri

en: Banner Background
fi: Banneri tausta

en: Banner Customisation
fi: Bannerin räätälöinti

en: Banner Settings
fi: Bannerin asetukset

en: Banner Text
fi: Banneriteksti

en: Banner Text Colour &nbsp;
fi: Bannerin tekstin väri

en: Banner customisation.
fi: Bannerin räätälöinti.

en: Banner did not appear
fi: Banneri ei näy

en: Block vendors cookies & tracking technologies
fi: Myyjien evästeiden ja seurantateknologioiden estäminen

en: Body text will not appears when google banner will be active. Google banner can be set from seersco.com user dashboard
fi: Runkoteksti ei näy, kun Google-banneri on aktiivinen. Google-bannerin voi asettaa seersco.com-käyttäjän kojelaudalta.

en: Bottom
fi: Pohja

en: Bottom Left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Bottom Right
fi: Alhaalla oikealla

en: Branding
fi: Brändäys

en: Brazil
fi: Brasilia

en: Button Colour
fi: Painike väri

en: By law, you must gain prior consent before any cookies drop. Our banner is one of the few that is compliant
fi: Lain mukaan sinun on saatava ennakkosuostumus ennen evästeiden pudottamista. Bannerimme on yksi harvoista, joka on vaatimusten mukainen.

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Cannot find domain with this key.
fi: Tällä avaimella olevaa verkkotunnusta ei löydy.

en: Change the banner text colour
fi: Muuta bannerin tekstin väriä

en: Change the font style and size of your text
fi: Muuta tekstin fonttityyliä ja kokoa

en: Change the “Accept” button colour
fi: Vaihda "Hyväksy"-painikkeen väri

en: Change the “Cookie Setting” button colour
fi: Vaihda "Evästeasetukset"-painikkeen väri

en: Change the “Reject” button colour
fi: Vaihda "Hylkää"-painikkeen väri

en: Child privacy
fi: Lasten yksityisyys

en: China
fi: Kiina

en: Choose
fi: Valitse

en: Choose  the position or placement of the banner
fi: Valitse bannerin sijainti tai sijoittelu

en: Choose Font & Size&nbsp;
fi: Valitse fontti ja koko

en: Choose how many time you want consent from user
fi: Valitse, kuinka monta kertaa haluat suostumuksen käyttäjältä

en: Choose the display style of your banner
fi: Valitse bannerisi näyttötyyli

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Colombian Data Protection Law (Law 1581 of 2012)
fi: Kolumbian tietosuojalaki (laki 1581 vuodelta 2012)

en: Colour
fi: Väri

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Connect to a Seers Premium account to create a cookie policy and let your users know how your site uses cookies.
fi: Liity Seers Premium -tiliin luodaksesi evästekäytännön ja ilmoittaaksesi käyttäjillesi, miten sivustosi käyttää evästeitä.

en: Consent Frequency
fi: Suostumus Taajuus

en: Consent Log
fi: Suostumusloki

en: Consent Type
fi: Suostumustyyppi

en: Consent expiry limit
fi: Suostumuksen voimassaolon päättymisraja

en: Contact Us
fi: ota meihin yhteyttä

en: Cookie Consent Management
fi: Cookie suostumus

en: Cookie Policy
fi: Cookie Käytäntö

en: Cookie Policy and declaration URL:
fi: Cookie-politiikka ja ilmoituksen URL-osoite:

en: Cookie Preferences Logo&nbsp;
fi: Evästeasetusten logo

en: Cookies are not showing in settings
fi: Cookies eivät näy asetuksissa

en: Cookies are small text files that can be used by websites to make the experience of the user more efficient. The law states that we can store cookies on your device if they are strictly necessary for the operation of this site. For all other types of cookies, we need your permission. This site uses different types of cookies. Some cookies are placed by third party services that appear on our pages. You can at any time, change or withdraw your consent from the Cookie Declaration on our website. Learn more about who we are, how you can contact us, and how we process personal data in our Privacy Policy?
fi: Evästeet ovat pieniä tekstitiedostoja, joita verkkosivustot voivat käyttää tehostaakseen käyttäjän käyttökokemusta. Lain mukaan voimme tallentaa evästeitä laitteeseesi, jos ne ovat ehdottoman välttämättömiä tämän sivuston toiminnan kannalta. Kaikkiin muihin evästetyyppeihin tarvitsemme suostumuksesi. Tämä sivusto käyttää erityyppisiä evästeitä. Joitakin evästeitä sijoittavat kolmansien osapuolten palvelut, jotka näkyvät sivuillamme. Voit milloin tahansa muuttaa tai peruuttaa suostumuksesi verkkosivuillamme olevasta evästeilmoituksesta. Lue lisää siitä, keitä olemme, miten voit ottaa meihin yhteyttä ja miten käsittelemme henkilötietoja tietosuojaselosteessamme?

en: Cookies policy added successfully.
fi: Cookie lisätty onnistuneesti.

en: Cookies policy disabled successfully.
fi: Cookies policy poistettu onnistuneesti käytöstä.

en: Covers all subdomain under the selected domain
fi: Kattaa kaikki valitun verkkotunnuksen alaiset alatunnukset

en: Create Account
fi: Luo tili

en: Current domain not added for this Cookie ID.
fi: Nykyistä verkkotunnusta ei ole lisätty tätä varten Cookie ID.

en: Customer Support
fi: Asiakaspalvelu

en: Customise Banner
fi: Mukauta banneri

en: Cyber Secure
fi: Cyber ​​Secure

en: DPIA
fi: Dpia

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Dashboard
fi: Hallintapaneeli

en: Data Privacy Act of 2012
fi: Vuoden 2012 tietosuojalaki

en: Data Privacy Law
fi: Tietosuojalaki

en: Data Protection Act 2018
fi: Tietosuojalaki 2018

en: Data Protection Law
fi: Tietosuojalainsäädäntö

en: Default
fi: Oletusarvo

en: Disable All
fi: Poista kaikki käytöstä

en: Dismiss this notice.
fi: Hylkää tämän ilmoituksen.

en: Display Style
fi: Näytön tyyli

en: Do Not Sell (CPRA)
fi: Älä myy (CPRA)

en: Do Not Track
fi: Älä seuraa

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Edit the text & its colour of “Accept” button
fi: Muokkaa "Hyväksy"-painikkeen tekstiä ja sen väriä

en: Edit the text & its colour of “Cookie Setting”
fi: Muokkaa tekstiä ja sen väriä kohdassa "Cookie Setting"

en: Edit the text & its colour of “Reject” button
fi: Muokkaa "Hylkää"-painikkeen tekstiä ja sen väriä

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email is required.
fi: Sähköposti vaaditaan.

en: Enable Policy:
fi: Ota käyttöön politiikka:

en: Enable/disable Cookie banner
fi: Ota "Cookie"-banneri käyttöön/pois käytöstä

en: English
fi: Englanti

en: Enter your email below to access premium features! As a premium user, you can manage all the settings from the web app.
fi: Kirjoita sähköpostiosoitteesi alle päästäksesi käsiksi premium-ominaisuuksiin! Premium-käyttäjänä voit hallita kaikkia asetuksia verkkosovelluksesta.

en: European Union
fi: Euroopan Unioni

en: Facebook Consent Mode
fi: Facebook-suostumustila

en: Flat
fi: Tasainen

en: Fonts
fi: Fontit

en: Framework
fi: Puitteet

en: Frameworks
fi: Kehykset

en: Fully customisable - choose your banner's position, size, colour, buttons, texts, fonts etc
fi: Täysin muokattavissa - valitse bannerisi sijainti, koko, väri, painikkeet, tekstit, fontit jne.

en: GDPR Audit
fi: GDPR-tarkastus

en: GDPR Staff eTraining
fi: GDPR: n henkilökunta eTraing

en: Gain access to an extensive range of GDPR, PECR, CCPA &amp; ePrivacy compliance tools,
fi: Päästä pääsemään laajaan valikoimaan GDPR, PECR, CCPA ja; ePrivacy-vaatimustyökalut,

en: General
fi: Yleiset

en: General Data Protection Law
fi: Yleinen tietosuojalaki

en: Geo-target Location (Regional)
fi: Geokohteen sijainti (alueellinen)

en: Get Premium
fi: Hanki Premium

en: Global Privacy Control (GPC)
fi: Maailmanlaajuinen tietosuojan valvonta (GPC)

en: Global Privacy Law
fi: Maailmanlaajuinen tietosuojalainsäädäntö

en: Global Privacy Laws
fi: Maailmanlaajuiset tietosuojalait

en: Google consent mode
fi: Googlen suostumustila

en: Have multiple subdomains? We have you covered with multi-subdomain support
fi: Onko sinulla useita aliverkkotunnuksia? Meillä on usean aladomainin tuki.

en: Help Guide
fi: Ohje opas

en: Help and Support
fi: Ohje ja tuki

en: I agree Seers
fi: Olen samaa mieltä Seers

en: I agree Seers to use my email and url to create an account and power the cookie banner.
fi: Olen samaa mieltä näkijoille käyttämään sähköpostia ja URL-osoitetta luomaan tilin ja tehon evästeiden banneri.I agree Seers to use my email and url to create an account and power the cookie banner.

en: I have found a better plugin
fi: Olen löytänyt paremman plugin

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
fi: Jos sinulla on hetki, ilmoita siitä, miksi olet käytössä:

en: Important Note: Your domain name without the www and https:// will be used as your password to access the seers <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
fi: Tärkeä huomautus: Verkkotunnusta ilman www:tä ja https:// käytetään salasanana kirjautuessasi Seers <a href="%s" target="_blank">Dashboardiin</a>.

en: India
fi: Intia

en: Indian Personal Data Protection Bill (Draft)
fi: Intian henkilötietojen suojaa koskeva lakiehdotus (luonnos)

en: Israel Protection of Privacy Law 5741-1981
fi: Israelin laki yksityisyyden suojasta 5741-1981

en: Japan
fi: Japani

en: Keep WP Seetings
fi: Pidä WP Seetings

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kenya Data Protection Act 2019
fi: Kenian tietosuojalaki 2019

en: Key is correct for current domain.
fi: Avain on oikea nykyiselle verkkotunnukselle.

en: Key is wrong.
fi: Avain on väärässä.

en: Kindly tell us the reason so we can improve.
fi: Kerro meille syystä, jotta voimme parantaa.

en: LANGUAGE
fi: KIELI

en: Language
fi: Kieli

en: Language Auto Regional Detection
fi: Kielen automaattinen alueellinen tunnistus

en: Law on Cybersecurity
fi: Kyberturvallisuutta koskeva laki

en: Learn more...
fi: Lue lisää...

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Logo will show here
fi: Logo näkyy tässä

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Marketing cookies are used to track visitors across websites. The intention is to display ads that are relevant and engaging for the individual user and thereby more valuable for publishers and third-party advertisers.
fi: Markkinointi cookies käytetään kävijöiden seuraamiseen eri sivustoilla. Tarkoitus on näyttää mainoksia, jotka ovat osuvia ja kiinnostavia yksittäiselle käyttäjälle ja siten arvokkaampia julkaisijoille ja kolmannen osapuolen mainostajille.

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Modal
fi: Modaalinen

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Most of the times the compatibility issue can be fixed very quickly. Please contact
fi: Suurin osa ajasta yhteensopivuusongelma voidaan kiinnittää hyvin nopeasti. Ota yhteyttä

en: Multi Lingual
fi: Monikielinen

en: Necessary
fi: Välttämätön

en: Necessary cookies help make a website usable by enabling basic functions like page navigation and access to secure areas of the website. The website cannot function properly without these cookies.
fi: Tarvittavat cookies auttavat tekemään verkkosivustosta käyttökelpoisen mahdollistamalla perustoiminnot, kuten sivunavigointi ja pääsyn verkkosivuston suojatuille alueille. Sivusto ei voi toimia oikein ilman näitä cookies.

en: Need any help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: New Zealand
fi: Uusiseelanti

en: New Zealand Privacy Act 2020
fi: Uuden-Seelannin laki yksityisyyden suojasta 2020

en: Only the users with a paid account can avail this feature.
fi: Vain maksetun tilin käyttäjät voivat käyttää tätä ominaisuutta.

en: Open
fi: Avoinna

en: Other
fi: Muut

en: Overview
fi: Yhteenveto

en: Own Branding Logo
fi: Oman tuotemerkin logo

en: PREVIEW
fi: Esikatselu

en: Password
fi: Salasana

en: Password is required.
fi: Salasana vaaditaan.

en: Personal Data (Privacy) Ordinance
fi: Henkilötietoasetus (yksityisyyden suoja)

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Place of Banner.
fi: Bannerin paikka.

en: Please create cookies policy page and enter URL below.
fi: Luo cookies-käytäntösivu ja kirjoita alla oleva URL-osoite.

en: Please enter a valid email address.
fi: Kirjoita voimassa oleva sähköpostiosoite.

en: Please enter valid Password.
fi: Syötä voimassa oleva salasana.

en: Please login again.
fi: Salasana vaaditaan.

en: Plugin name
fi: Plugin nimi

en: Policies Pack
fi: Politiikan pakkaus

en: Policy
fi: Käytäntö

en: Policy URL
fi: Politiikan URL-osoite

en: Position
fi: Asema

en: Powered by Seers &nbsp;
fi: Powered by Seers

en: Powering all your
fi: Virta kaikki

en: Preference
fi: Asetukset

en: Preference cookies enable a website to remember information that changes the way the website behaves or looks, like your preferred language or the region that you are in.
fi: Ensisijaisten cookies avulla verkkosivusto muistaa tiedot, jotka muuttavat verkkosivuston käyttäytymistä tai ulkonäköä, kuten haluamasi kieli tai alue, jolla olet.

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Premium Plan
fi: Premium-suunnitelma

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Price Plans
fi: Hintasuunnitelmat

en: Prior Consent
fi: Aikaisempi suostumus

en: Privacy &amp; Data Security needs
fi: Yksityisyys ja; Tietoturvallisuustarpeet

en: Privacy Policy
fi: Tietosuojakäytäntö

en: Provide Seersco.com Login Credentials
fi: Anna Seersco.com kirjautumistiedot

en: Quarterly
fi: Neljännesvuosittain

en: Quick Feedback
fi: Nopea palaute

en: REGULATION
fi: ASETUS

en: Read Cookie Policy
fi: Lue Cookie

en: Refer to our comprehensive documentation to help you with the setup process and get started with all the features and functionalities.
fi: Tutustu kattavaan dokumentaatioomme, joka auttaa sinua asennusprosessissa ja kaikkien ominaisuuksien ja toimintojen käyttöönotossa.

en: Refer to our documentation to set and get started
fi: Tutustu dokumentaatioomme asettaaksesi ja aloittaaksesi

en: Regulation
fi: Asetus

en: Reject Button
fi: Hylkää painike

en: Reports
fi: Raportit

en: Restyle Cookie Consent with your own branding, logos, colours etc
fi: Muokkaa Cookie Consentia omalla brändilläsi, logoilla, väreillä jne.

en: Rounded
fi: Pyöristetty

en: Russia
fi: Venäjä

en: Russian Federal Law on Personal Data
fi: Venäjän henkilötietolaki

en: SAVE
fi: TALLENTAA

en: START FREE
fi: Aloita vapaa

en: START PREMIUM TODAY
fi: Aloita palkkio tänään

en: Save
fi: TALLENTAA

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save my choices
fi: Tallenna valintani

en: Secret does not match
fi: Salaisuus ei täsmää

en: Security check failed.
fi: Turvatarkastus epäonnistui.

en: Seers Cookie ID will be received automatically after account creation
fi: SEERS Cookie-tunnus vastaanotetaan automaattisesti tilin luomisen jälkeen

en: Seersco.com Settings
fi: Seersco.com Asetukset

en: Select Button
fi: Valitse-painike

en: Setting Button
fi: Asetuspainike

en: Setting up your Privacy Policies is something every business needs to comply with. It used to be a hassle & cost a fortune. We've solved that.
fi: Tietosuojakäytäntöjen määrittäminen on asia, jota jokaisen yrityksen on noudatettava. Ennen se oli vaivalloista ja maksoi omaisuuden. Me olemme ratkaisseet tämän.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings has been updated successfully
fi: Asetukset on päivitetty onnistuneesti

en: Show Badge
fi: Näytä merkki

en: Show a badge to enable the cookie banner to appear post consent.
fi: Näytä merkki, jotta cookie-banneri näkyy suostumuksen jälkeen.

en: Show or hide powered by Seers on preference centre of banner
fi: Näytä tai piilota powered by Seers bannerin keskellä olevasta valintakeskuksesta

en: Shows layer of banners for Age appropriate Children Consent
fi: Näyttää kerros bannereita ikään sopiva Lasten suostumus

en: Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Sign up for a Seers Premium account to create a privacy policy and let your users know about your website's data collection practices.
fi: Rekisteröidy Seers Premium -tilille, jotta voit luoda tietosuojakäytännön ja kertoa käyttäjillesi verkkosivustosi tiedonkeruukäytännöistä.

en: Skip & Deactivate
fi: Skip & deaktivoida

en: Some thing went wrong.
fi: Jotain meni pieleen.

en: Some thing went wrong. Please check url and try again
fi: Jotain meni pieleen. Tarkista URL-osoite ja yritä uudelleen

en: Sorry, link is expire please try again.
fi: Anteeksi, linkki on vanhentunut, yritä uudelleen.

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Korea
fi: Etelä-Korea

en: Standard
fi: Normaali

en: Statistic cookies help website owners to understand how visitors interact with websites by collecting and reporting information anonymously.
fi: Tilastolliset cookies auttavat verkkosivustojen omistajia ymmärtämään kävijöiden vuorovaikutusta verkkosivustojen kanssa keräämällä ja ilmoittamalla tietoja nimettömästi.

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Sub-Domains Setting
fi: Aliverkkotunnusten asetus

en: Subdomains
fi: Alitoimialueet

en: Subject Request Management
fi: Aiheenpyynnön hallinta

en: Submit & Deactivate
fi: Lähetä ja deaktivoi

en: Support
fi: Tuki

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Targeted Location
fi: Kohdennettu sijainti

en: Terms & Condition
fi: Käyttöehdot

en: Text Colour
fi: Tekstin väri

en: Text to appear on the banner:
fi: Teksti näkyviin banneriin:

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: The 'Accept All' button colour to appear on the banner:
fi: 'Hyväksy kaikki' -painikkeen väri, joka näkyy bannerilla:

en: The 'Reject All' button colour to appear on the banner:
fi: 'Hylkää kaikki' -painikkeen väri, joka näkyy bannerilla:

en: The 'Setting' button colour to appear on the banner:
fi: 'Asetus' -painikkeen väri näkyy bannerilla:

en: The banner did not match website theme
fi: Banner ei vastaa verkkosivuston teemaa

en: The banner is not in the required language
fi: Banner ei ole vaaditussa kielessä

en: The banner picks up your website language automatically. You can always sign-in on your Seers account
fi: Banneri omaksuu verkkosivustosi kielen automaattisesti. Voit aina kirjautua sisään Seers-tilillesi

en: The cookie banner has been successfully installed on your website.
fi: Evästebanneri on onnistuneesti asennettu verkkosivustollesi.

en: The plugin broke my site
fi: Plugin rikkoi sivustoni

en: The plugin is great, but i need specific feature that you do not support.
fi: Plugin on suuri, mutta tarvitsen erityistä ominaisuutta, jota et tue.

en: The plugin is great, but i need specific feature that you don't support.
fi: Plugin on suuri, mutta tarvitsen erityistä ominaisuutta, jota et tue.

en: The text colour to appear on the 'Accept All' button:
fi: Tekstin väri näkyviin 'Hyväksy kaikki' -painikkeella:

en: The text colour to appear on the 'Reject All' button:
fi: Tekstin väri näkyviin 'Hylkää kaikki' -painikkeella:

en: The text colour to appear on the 'Setting' button:
fi: Tekstin väri näkyy 'Asetus' -painikkeella:

en: The text colour to appear on the banner:
fi: Tekstin väri ilmestyy banneriin:

en: This text will appear on the button that the user can click to “accept” the storage of their terminal equipment.
fi: Tämä teksti näkyy painikkeessa, jota käyttäjä voi napsauttamalla hyväksyä päätelaitteensa tallennuksen.

en: This text will appear on the button that the user can click to “decline” the storage of cookies on their terminal equipment.
fi: Tämä teksti näkyy painikkeessa, jota käyttäjä voi napsauttamalla "kieltäytyä" evästeiden tallentamisesta päätelaitteeseensa.

en: This text will expand the cookie banner downward, showing the categories of cookies and details of each cookie within the respective category.
fi: Tämä teksti laajentaa evästebanneria alaspäin ja näyttää evästekategoriat ja tiedot kustakin evästeestä kategorian sisällä.

en: To unlock these feature click on "Create Premium Account" button.
fi: Voit avata nämä ominaisuudet napsauttamalla "Luo Premium-tili" -painiketta.

en: Top Left
fi: Ylhäällä vasemmalla

en: Top Right
fi: Ylhäällä oikealla

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turn on to automatically detect the language of banner according to region
fi: Ota käyttöön bannerin kielen automaattinen tunnistaminen alueen mukaan

en: Turn on to record the consent of users
fi: Ota käyttöön käyttäjien suostumuksen tallentaminen

en: Unclassified
fi: Luokittelematon

en: Unclassified cookies are cookies that we are in the process of classifying, together with the providers of individual cookies.
fi: Luokittelemattomat cookies ovat cookies, jotka luokittelemme parhaillaan yhdessä yksittäisten cookies tarjoajien kanssa.

en: United Kingdom
fi: Englanti

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: Universal
fi: Universaali

en: Update Cookie ID
fi: Päivitys Cookie ID

en: Upgrade Premium
fi: Päivitä palkkio

en: Upload
fi: Lataa

en: User Guide
fi: Käyttöohjeet

en: Video Guide
fi: Video-opas

en: Visual Settings
fi: Visuaaliset asetukset

en: Visuals
fi: Ulkoasu

en: Want to import settings from seersco.com or keep wordpress banner settings.
fi: Haluatko tuoda asetukset osoitteesta seersco.com tai pitää wordpress-bannerin asetukset.

en: We are here to help! If you have any questions or encounter any issues, please don't hesitate to reach out. We're ready to support you every step of the way.
fi: Olemme täällä auttamassa! Jos sinulla on kysyttävää tai ongelmia, älä epäröi ottaa yhteyttä. Olemme valmiita tukemaan sinua kaikissa vaiheissa.

en: We are scanning your website and it can take up to 12 hours for Cookies to appear. In a very few cases scanner miss a cookie. This
fi: Tarkistamme verkkosivustoasi ja voi kestää jopa 12 tuntia, ennen kuin cookies tulevat näkyviin. Hyvin harvoissa tapauksissa skannerista jää huomaamatta cookie. Tämä

en: We pride ourselves on our one-to-one customer support. We will bend over backwards to assist you
fi: Olemme ylpeitä henkilökohtaisesta asiakastuesta. Autamme sinua mielellämme.

en: We use cookies to ensure you get the best experience
fi: Käytämme evästeitä sisällön ja mainosten mukauttamiseen, sosiaalisen median ominaisuuksien tarjoamiseen ja liikenteen analysointiin. Jaamme tietoja sivustomme käytöstä myös sosiaalisen median, mainonnan ja analytiikan yhteistyökumppaneillemme, jotka voivat yhdistää ne muihin tietoihin, jotka olet antanut niille tai jotka ne ovat keränneet niiden palveluiden käytöstäsi. Suostut evästeidemme käyttöön, jos jatkat sivustomme käyttöä.

en: We would love to help you on any queries or issues.
fi: Autamme sinua mielellämme kaikissa kysymyksissä ja ongelmissa.

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Welcome!
fi: Tervetuloa!

en: When enabled, Google Consent Mode V2 for Google Analytics is supported. GCM must be implemented via your Google configuration for this option to function.
fi: Kun tämä on käytössä, Google Analyticsin Google Consent Mode V2 -tilaa tuetaan. GCM on otettava käyttöön Googlen asetusten kautta, jotta tämä vaihtoehto toimii.

en: When enabled, Seers CMP will implement the IAB Global Privacy Platform and IAB EU TCF 2.x Frameworks along with their respective APIs.
fi: Kun Seers CMP on otettu käyttöön, se toteuttaa IAB Global Privacy Platformin ja IAB EU TCF 2.x Frameworksin sekä niiden API:t.

en: When enabled, visitors who are using a browser or extension that is GPC compliant will have their signal automatically applied to their consent settings.
fi: Kun tämä on käytössä, GPC-yhteensopivaa selainta tai laajennusta käyttävien kävijöiden signaalia sovelletaan automaattisesti heidän suostumusasetuksiinsa.

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Sell Signal will have their signal automatically applied to their consent settings
fi: Kun tämä on käytössä, kävijät, jotka käyttävät selainta, joka lähettää Älä myy -signaalin, saavat signaalin automaattisesti suostumusasetuksiinsa

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Track signal will have their signal automatically applied to their consent settings.
fi: Kun tämä on käytössä, vierailijat, jotka käyttävät selainta, joka lähettää Älä seuraa -signaalin, saavat signaalin automaattisesti suostumusasetuksiinsa.

en: Worldwide
fi: Maailmanlaajuinen

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: You can change text colour and text of the 'Setting' button
fi: Voit muuttaa tekstiä ja tekstiä 'Asetus' -painiketta

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Accept All' button
fi: Voit muuttaa tekstiä, painikkeen väriä ja tekstiä 'Hyväksy kaikki' -painikkeen

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Reject All' button
fi: Voit vaihtaa tekstivärin, painikkeen värin ja tekstin 'hylkää kaikki' -painikkeen

en: You can change the background colour of the banner:
fi: Voit muuttaa bannerin taustaväriä:

en: You can fully customize the banner. Please see the video
fi: Voit muokata banneria täysin. Katso video

en: You can select a font for the text of the banner:
fi: Voit valita fontin bannerin tekstiin:

en: You can select language from your wordpress Settings > General.
fi: Voit valita kielen wordpressin Asetukset > Yleistä.

en: You can update this option by Seers's Dashboard and only if you have the Pro+ or Ultimate plan.
fi: Voit päivittää tämän vaihtoehdon Seersin Dashboardissa ja vain, jos sinulla on Pro+- tai Ultimate-paketti.

en: Your Seers Cookie Consent Banner is NOT activated because
fi: Seers Cookie-suostumusbannerisi EI ole aktivoitu, koska

en: Your Seers Cookie Consent banner is activated.
fi: Suostumusbannerisi Seers Cookie on aktivoitu.

en: You can select the shape of the buttons that appear on the banner.
fi: Voit valita bannerin näkyvän painikkeiden muodon.

en: all
fi: kaikki

en: and
fi: ja

en: and choose the language you like. See the video
fi: ja valitse haluamasi kieli. Katso video

en: designed to take the hassle out of complying with the new data
                                    protection regulations.
fi: suunniteltu ottamaan vaivaa pois uusien tietojen noudattamisesta
                                    Suojaussäännöt.

en: explains how to add cookies manually.
fi: selittää, kuinka cookies lisätään manuaalisesti.

en: here
fi: tässä

en: powered by
fi: Powered by

en: video
fi: video-
