seers-cookie-consent-banner-privacy-policy - en to gd translation catalogue (322 entries)

en: Quick Feedback
gd: Feedback malajr

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
gd: Jekk għandek mument, jekk jogħġbok għarrafna għaliex qed tiddiżattiva:

en: The banner is not in the required language
gd: Il-banner mhux fil-lingwa meħtieġa

en: The banner picks up your website language automatically. You can always sign-in on your Seers account
gd: Il-banner jiġbor il-lingwa tal-websajt tiegħek awtomatikament. Inti tista 'dejjem tiffirma fuq il-kont tas-SEERS tiegħek

en: and choose the language you like. See the video
gd: u agħżel il-lingwa li tixtieq. Ara l-video

en: here
gd: hawnhekk

en: Banner did not appear
gd: Banner ma deherx

en: Most of the times the compatibility issue can be fixed very quickly. Please contact
gd: Ħafna mill-ħinijiet il-kwistjoni tal-kompatibilità tista 'tiġi ffissata malajr ħafna. Jekk jogħġbok ikkuntattja

en: Cookies are not showing in settings
gd: Cookies mhumiex juru fis-settings

en: We are scanning your website and it can take up to 12 hours for Cookies to appear. In a very few cases scanner miss a cookie. This
gd: Qed niskannjaw il-websajt tiegħek u tista 'tieħu sa 12-il siegħa għall-cookies jidhru. Fi ftit każijiet skaner taqbeż cookie. Dan

en: explains how to add cookies manually.
gd: jispjega kif iżżid il-cookies manwalment.

en: The banner did not match website theme
gd: Il-banner ma jaqbilx mat-tema tal-websajt

en: You can fully customize the banner. Please see the video
gd: Tista 'tibdel bis-sħiħ il-bandiera. Jekk jogħġbok ara l-video

en: The plugin broke my site
gd: Il-plugin kissru s-sit tiegħi

en: I have found a better plugin
gd: Sibt plugin aħjar

en: Plugin name
gd: Isem tal-Plugin

en: The plugin is great, but i need specific feature that you do not support.
gd: Il-plugin huwa kbir, imma għandi bżonn karatteristika speċifika li ma tappoġġjax.

en: The plugin is great, but i need specific feature that you don't support.
gd: Il-plugin huwa kbir, imma għandi bżonn karatteristika speċifika li ma tappoġġjax.

en: Banner customisation.
gd: Customisation banner.

en: Other
gd: Oħrajn

en: Kindly tell us the reason so we can improve.
gd: Ġentilment tgħidilna r-raġuni sabiex inkunu nistgħu ntejbu.

en: Submit & Deactivate
gd: Issottometti & deattivat

en: Cancel
gd: Ikkanċella

en: Skip & Deactivate
gd: Skip & deattivat

en: Dismiss this notice.
gd: Tiċħad dan l-avviż.

en: Create Account
gd: Oħloq Kont

en: Already Existing
gd: Mar-thà ann

en: Your Seers Cookie Consent banner is activated.
gd: Tha a’ bhratach cead “Seers Cookie” agad air a cur an gnìomh.

en: Your Seers Cookie Consent Banner is NOT activated because
gd: Il-banner tal-kunsens tal-cookie tas-seers tiegħek mhux attivat għax

en: I agree Seers
gd: Tha mi ag aontachadh SEERS

en: Terms & Condition
gd: Termini & Kundizzjoni

en: and
gd: u

en: Privacy Policy
gd: Regoli tal-privatezza

en: I agree Seers to use my email and url to create an account and power the cookie banner.
gd: Jiena naqbel li seers biex nużaw l-email u l-URL tiegħi biex noħloq kont u nqajjem il-banner tal-cookie.

en: Create Premium Account
gd: Cruthaich cunntas Premium

en: Cookie ID
gd: Cookie Id

en: Seers Cookie ID will be received automatically after account creation
gd: Seers Cookie ID se jkun riċevut awtomatikament wara l-ħolqien tal-kont

en: Important Note: Your domain name without the www and https:// will be used as your password to access the seers <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
gd: Nota Cudromach: Thèid an t-ainm fearainn agad às aonais an www agus https:// a chleachdadh mar am facal-faire agad airson Log a-steach gu <a href="%s" target="_blank">deas-bhòrd</a> nan fiosaichean.

en: Account already exists with Seers?
gd: A bheil cunntas ann mu thràth le Seers?

en: Update Cookie ID
gd: Ùraich Cookie Id

en: REGULATION
gd: RIAGHLADH

en: Global Privacy Law
gd: Lagh Prìobhaideachd Cruinneil

en: LANGUAGE
gd: CÀNAIN

en: Choose
gd: Tagh

en: English
gd: Beurla

en: Geo-target Location (Regional)
gd: Àite Geo-targaid (Roinneil)

en:  Worldwide
gd:  Air feadh an t-saoghail

en:  UK & EU Countries
gd:  Dùthchannan na RA agus an EU

en:  Auto Regional Detection
gd:  Dearbhadh sgìreil fèin-ghluasadach

en:  Other Countries
gd:  Dùthchannan Eile

en: Language Auto Regional Detection
gd: Dearbhadh Roinneil Cànain Auto

en: Turn on to automatically detect the language of banner according to region
gd: Tionndaidh air gus cànan bratach a lorg gu fèin-ghluasadach a rèir sgìre

en: Preview
gd: Ro-shealladh

en: Global Privacy Laws
gd: Laghan dìomhaireachd cruinne

en: (GDPR) General Data Protection Regulation
gd: (GDPR) Riaghailt Dìon Dàta Coitcheann

en: European Union
gd: Aonadh Eòrpach

en: (CCPA) California Consumer Privacy Act
gd: (CCPA) Achd Prìobhaideachd Luchd-cleachdaidh California

en: United States
gd: Na Stàitean Aonaichte

en: (CPRA) California Privacy Rights Act
gd: (CPRA) Achd Còraichean Dìomhaireachd California

en: (LGPD) Brazilian General Data Protection Law
gd: (LGPD) Lagh Dìon Dàta Coitcheann Brazilach

en: (PIPL) Personal Information Protection Law
gd: (PIPL) Lagh Dìon Fiosrachaidh Pearsanta

en: China
gd: Sìona

en: (PDPA) Personal Data Protection Act
gd: (PDPA) Achd Dìon Dàta Pearsanta

en: Australia
gd: Astràilia

en: Data Protection Act 2018
gd: Achd Dìon Dàta 2018

en: United Kingdom
gd: An Rìoghachd Aonaichte

en: (POPIA) Protection of Personal Information Act
gd: (POPIA) Achd Dìon Fiosrachaidh Pearsanta

en: South Africa
gd: Afraga a-Deas

en: (PIPEDA) Personal Information Protection and Electronic Documents Act
gd: (PIPEDA) Achd Dìon Fiosrachaidh Pearsanta agus Sgrìobhainnean Dealanach

en: (EU Cookie Law) ePrivacy Directive
gd: (Lagh Briosgaidean an EU) Stiùireadh e-dìomhaireachd

en: (COPPA) Children's Online Privacy Protection Act
gd: (COPPA) Achd Dìon Dìomhaireachd Cloinne air-loidhne

en: Personal Data (Privacy) Ordinance
gd: Òrdugh Dàta Pearsanta (Dìomhaireachd).

en: Data Protection Law
gd: Lagh Dìon Dàta

en: (APPI) Act on the Protection of Personal Information
gd: (APPI) Achd air Dìon Fiosrachaidh Pearsanta

en: Japan
gd: Iapan

en: New Zealand Privacy Act 2020
gd: Achd Dìomhaireachd Sealan Nuadh 2020

en: New Zealand
gd: Na Seulan Nuadh

en: (PDPA) Thailand Personal Data Protection Act
gd: (PDPA) Achd Dìon Dàta Pearsanta Thailand

en: Data Privacy Act of 2012
gd: Achd dìomhaireachd dàta 2012

en: Philippines
gd: Phillippines

en: Indian Personal Data Protection Bill (Draft)
gd: Bile Dìon Dàta Pearsanta Innseanach (Dreach)

en: India
gd: Na h-Innseachan

en: (PIPA) South Korean Personal Information Protection Act
gd: (PIPA) Achd Dìon Fiosrachaidh Pearsanta Corea a Deas

en: South Korea
gd: Corea a-Deas

en: (LFPDPPP) Mexican Federal Law on the Protection of Personal Data Held by Private Parties
gd: (LFPDPPP) Lagh Feadarail Mheicsiceo air Dìon Dàta Pearsanta air a chumail le Pàrtaidhean Prìobhaideach

en: Mexico
gd: Megsago

en: Kenya Data Protection Act 2019
gd: Achd Dìon Dàta Kenya 2019

en: (LPPD) Law on Protection of Personal Data
gd: (LPPD) Lagh air Dìon Dàta Pearsanta

en: Turkey
gd: An Tuirc

en: General Data Protection Law
gd: Lagh Coitcheann Dìon Dàta

en: (FADP) Swiss Federal Act on Data Protection
gd: (FADP) Achd Feadarail na h-Eilbheis air Dìon Dàta

en: Switzerland
gd: An Eilbheis

en: Israel Protection of Privacy Law 5741-1981
gd: Lagh Dìon Dìomhaireachd Israel 5741-1981

en: Israel
gd: Iosrael

en: Colombian Data Protection Law (Law 1581 of 2012)
gd: Lagh Dìon Dàta Coloimbia (Lagh 1581 de 2012)

en: Colombia
gd: Columbia

en: Russian Federal Law on Personal Data
gd: Lagh Feadarail na Ruis air Dàta Pearsanta

en: Russia
gd: An Ruis

en: Data Privacy Law
gd: Lagh Dìomhaireachd Dàta

en: Law on Cybersecurity
gd: An lagh air cybersecurity

en: Vietnam
gd: Bhietnam

en: (Show/Hide)
gd: (Seall/Falaich)

en: Allow Cookie Banner to be displayed on your website
gd: Leig le Bratach Cookie a bhith air a thaisbeanadh air an làrach-lìn agad

en: Turn on to record the consent of users
gd: Tionndaidh air gus cead luchd-cleachdaidh a chlàradh

en: Sub-Domains Setting
gd: Suidheachadh fo-roinnean

en: Covers all subdomain under the selected domain
gd: A’ còmhdach a h-uile fo-àrainn fon raon taghte

en: Choose how many time you want consent from user
gd: Tagh cia mheud uair a tha thu ag iarraidh cead bhon neach-cleachdaidh

en: Always
gd: An-còmhnaidh

en: Daily
gd: Gach latha

en: Weekly
gd: Seachdaineach

en: Monthly
gd: Mìosail

en: Quarterly
gd: Ceathramh

en: Yearly
gd: Bliadhnail

en: Save Changes
gd: Sàbhail Atharrachaidhean

en: This text will appear on the button that the user can click to “accept” the storage of their terminal equipment.
gd: Nochdaidh an teacsa seo air a’ phutan as urrainn don neach-cleachdaidh briogadh gus “gabhail ri” stòradh an uidheamachd crìche aca.

en: Edit the text & its colour of “Accept” button
gd: Deasaich an teacsa & an dath aige air a’ phutan “Gabh”.

en: Allow All
gd: Ħalli Kollha

en: Change the “Accept” button colour
gd: Atharraich dath a’ phutan “Gabh”.

en: This text will appear on the button that the user can click to “decline” the storage of cookies on their terminal equipment.
gd: Nochdaidh an teacsa seo air a’ phutan as urrainn don neach-cleachdaidh briogadh gus “crìonadh” air stòradh bhriosgaidean air an uidheamachd crìche aca.

en: Edit the text & its colour of “Reject” button
gd: Deasaich an teacsa & an dath aige air a’ phutan “Diùlt”.

en: Disable All
gd: Itfi Kollha

en: Change the “Reject” button colour
gd: Atharraich dath a’ phutan “Diùlt”.

en: This text will expand the cookie banner downward, showing the categories of cookies and details of each cookie within the respective category.
gd: Leudaichidh an teacsa seo bratach a’ bhriosgaid sìos, a’ sealltainn nan roinnean de bhriosgaidean agus mion-fhiosrachadh mu gach briosgaid san roinn fa leth.

en: Edit the text & its colour of “Cookie Setting”
gd: Deasaich an teacsa & an dath a th’ air “Cookie Setting”

en: Preference
gd: Preferenza

en: Change the “Cookie Setting” button colour
gd: Atharraich dath a’ phutan “Roghainnean briosgaid”.

en: We use cookies to ensure you get the best experience
gd: Bidh sinn a’ cleachdadh briosgaidean gus susbaint is sanasan a phearsanachadh, gus feartan meadhanan sòisealta a sholarachadh agus gus ar trafaic a sgrùdadh. Bidh sinn cuideachd a’ roinn fiosrachadh mu do chleachdadh air an làrach againn leis na com-pàirtichean meadhanan sòisealta, sanasachd agus anailis againn a dh’ fhaodadh a chur còmhla ri fiosrachadh eile a thug thu dhaibh no a chruinnich iad bhon chleachdadh agad de na seirbheisean aca. Tha thu a’ toirt cead do na briosgaidean againn ma chumas tu a’ cleachdadh ar làrach-lìn.

en: Banner Text Colour &nbsp;
gd: Dath teacsa bratach

en: Change the banner text colour
gd: Atharraich dath teacsa a’ bhratach

en: Flat
gd: Ċatt

en: Rounded
gd: Aġġustat

en: Choose the display style of your banner
gd: Tagh stoidhle taisbeanaidh do bhratach

en: Tooltip
gd: Gliocas-innealan

en: Choose  the position or placement of the banner
gd: Tagh suidheachadh no suidheachadh a’ bhratach

en: Top
gd: Barr

en: Bottom
gd: Bun

en: Bottom Right
gd: Gu h-ìosal air an làimh dheis

en: Top Left
gd: Clì gu h-àrd

en: Top Right
gd: Deas gu h-àrd

en: Universal
gd: Uile-choitcheann

en: Standard
gd: Inbhe

en: Cookie Preferences Logo&nbsp;
gd: Suaicheantas Cookie Preferences

en: Logo will show here
gd: Nochdaidh an suaicheantas an seo

en: Upload
gd: Luchdaich suas

en: Choose Font & Size&nbsp;
gd: Tagh Font & Size

en: Change the font style and size of your text
gd: Atharraich stoidhle cruth-clò agus meud an teacsa agad

en: Powered by Seers &nbsp;
gd: Le cumhachd bho Seers

en: Show or hide powered by Seers on preference centre of banner
gd: Seall no falaich le cumhachd Fiosaichean air ionad roghainn na bratach

en: APPLY
gd: IARRTAS

en: Welcome!
gd: Fàilte!

en: The cookie banner has been successfully installed on your website.
gd: Chaidh bratach nam briosgaidean a chuir a-steach gu soirbheachail air an làrach-lìn agad.

en: Overview
gd: Ro-shealladh

en: Activated
gd: Air a ghnìomhachadh

en: Regulation
gd: Riaghailt

en: Language
gd: Lingwa

en: Targeted Location
gd: Àite Cuimsichte

en: Worldwide
gd: Air feadh an t-saoghail

en: Customise Banner
gd: Gnàthaich Bratach

en: Framework
gd: Frèam

en: Learn more...
gd: Ionnsaich barrachd...

en: Do Not Track
gd: Na dèan tracadh

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Track signal will have their signal automatically applied to their consent settings.
gd: Nuair a bhios e air a chomasachadh, thèid an comharra aca a chuir gu fèin-ghluasadach air na roghainnean cead aca do luchd-tadhail a tha a’ cleachdadh brobhsair a chuireas a-mach comharra Don Not Track gu na roghainnean cead aca.

en: When enabled, Seers CMP will implement the IAB Global Privacy Platform and IAB EU TCF 2.x Frameworks along with their respective APIs.
gd: Nuair a bhios e comasach, cuiridh Seers CMP an gnìomh Àrd-ùrlar Prìobhaideachd Cruinne IAB agus Frèamaichean IAB EU TCF 2.x còmhla ris na APIan aca.

en: Do Not Sell (CPRA)
gd: Na reic (CPRA)

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Sell Signal will have their signal automatically applied to their consent settings
gd: Nuair a bhios e air a chomasachadh, cuiridh luchd-tadhail a tha a’ cleachdadh brobhsair a chuireas Comharra Na reic an comharra gu fèin-ghluasadach gu na roghainnean cead aca

en: When enabled, Google Consent Mode V2 for Google Analytics is supported. GCM must be implemented via your Google configuration for this option to function.
gd: Nuair a bhios e air a chomasachadh, thathas a’ toirt taic do mhodh cead V2 airson Google Analytics. Feumaidh GCM a bhith air a chuir an gnìomh tron rèiteachadh Google agad gus an obraich an roghainn seo.

en: Facebook Consent Mode
gd: Modh cead Facebook

en: Global Privacy Control (GPC)
gd: Smachd prìobhaideachd cruinne (GPC)

en: When enabled, visitors who are using a browser or extension that is GPC compliant will have their signal automatically applied to their consent settings.
gd: Nuair a bhios e comasach, cuiridh luchd-tadhail a tha a’ cleachdadh brobhsair no leudachadh a tha a’ gèilleadh ri GPC an comharra aca gu fèin-ghluasadach gu na roghainnean cead aca.

en: Connect to a Seers Premium account to create a cookie policy and let your users know how your site uses cookies.
gd: Ceangail ri cunntas Seer Premium gus poileasaidh cookie a chruthachadh agus leig fios don luchd-cleachdaidh agad mar a bhios an làrach agad a’ cleachdadh briosgaidean.

en: Connect
gd: Ceangail

en: Sign up for a Seers Premium account to create a privacy policy and let your users know about your website's data collection practices.
gd: Clàraich airson cunntas Seer Premium gus poileasaidh prìobhaideachd a chruthachadh agus innse don luchd-cleachdaidh agad mu chleachdaidhean cruinneachadh dàta an làrach-lìn agad.

en: Sign Up
gd: Cuir d’ainm ris

en: Please create cookies policy page and enter URL below.
gd: Jekk jogħġbok ħu l-paġna tal-politika tal-cookies u daħħal il-URL hawn taħt.

en: Enable Policy:
gd: Jippermettu l-politika:

en: Cookie Policy and declaration URL:
gd: Politika tal-Cookie U URL Dikjarazzjoni:

en: Policy URL
gd: URL POLITIKA

en: Save
gd: Sàbhail

en: Enter your email below to access premium features! As a premium user, you can manage all the settings from the web app.
gd: Cuir a-steach am post-d agad gu h-ìosal gus faighinn gu prìomh fheartan! Mar phrìomh neach-cleachdaidh, faodaidh tu na roghainnean gu lèir a riaghladh bhon app lìn.

en: Documentation
gd: Sgrìobhainnean

en: Refer to our comprehensive documentation to help you with the setup process and get started with all the features and functionalities.
gd: Thoir sùil air na sgrìobhainnean coileanta againn gus do chuideachadh leis a’ phròiseas rèiteachaidh agus gus tòiseachadh leis na feartan agus na comasan uile.

en: Open
gd: Fosgail

en: Help and Support
gd: Taic agus Taic

en: We are here to help! If you have any questions or encounter any issues, please don't hesitate to reach out. We're ready to support you every step of the way.
gd: Tha sinn an seo gus cuideachadh! Ma tha ceist sam bith agad no ma thachras tu air duilgheadas sam bith, na bi leisg fios a chuir thuca. Tha sinn deiseil airson taic a thoirt dhut a h-uile ceum den t-slighe.

en: Contact Us
gd: Cuir fios thugainn

en: Cannot find domain with this key.
gd: Chan urrainn dhuinn àrainn a lorg leis an iuchair seo.

en: Secret does not match
gd: Chan eil dìomhaireachd a 'freagairt

en: Current domain not added for this Cookie ID.
gd: Cha deach an àrainn làithreach a chur ris airson seo Cookie ID.

en: Key is wrong.
gd: Tha iuchair ceàrr.

en: Key is correct for current domain.
gd: Tha an iuchair ceart airson an àrainn làithreach.

en: Sorry, link is expire please try again.
gd: Duilich, tha an ceangal a' tighinn gu crìch feuch ris a-rithist.

en: Security check failed.
gd: Dh'fhàillig an sgrùdadh tèarainteachd.

en: Cookies policy added successfully.
gd: Il-politika tal-cookies miżjuda b'suċċess.

en: Cookies policy disabled successfully.
gd: Shoirbhich le poileasaidh cookies.

en: Please login again.
gd: Feuch an log thu a-steach a-rithist.

en: Some thing went wrong. Please check url and try again
gd: Xi ħaġa marret ħażin. Jekk jogħġbok iċċekkja l-URL u erġa 'pprova

en: Some thing went wrong.
gd: Xi ħaġa marret ħażin.

en: Settings has been updated successfully
gd: Settings ġiet aġġornata b'suċċess

en: Dashboard
gd: Deas-bhòrd

en: Account Setup
gd: Setup tal-Kont

en: General
gd: Coitcheann

en: Appearance
gd: Coltas

en: Frameworks
gd: Frèamaichean

en: Reports
gd: Aithisgean

en: User Guide
gd: Utent Gwida

en: Need any help?
gd: A bheil feum agad air cuideachadh?

en: Policy
gd: Politika

en: Advance Features
gd: Feartan adhartach

en: Banner Settings
gd: Settings tal-Banner

en: Visual Settings
gd: Settings Viżwali

en: Enable/disable Cookie banner
gd: Enable / Itfi banner tal-cookie

en: Consent Frequency
gd: Tricead cead

en: Consent expiry limit
gd: Crìochan crìochnachaidh cead

en: You can select language from your wordpress Settings > General.
gd: Faodaidh tu cànan a thaghadh bho na roghainnean wordpress agad> Coitcheann.

en: Show Badge
gd: Uri Badge

en: Show a badge to enable the cookie banner to appear post consent.
gd: Uri badge biex tippermetti lill-banner tal-cookie jidher il-kunsens wara.

en: Banner Text
gd: Banner Test

en: Text to appear on the banner:
gd: Test li jidher fuq il-bandiera:

en: Body text will not appears when google banner will be active. Google banner can be set from seersco.com user dashboard
gd: Cha nochd teacsa bodhaig nuair a bhios bratach google gnìomhach. Faodar bratach Google a shuidheachadh bho deas-bhòrd luchd-cleachdaidh seersco.com

en: Colour
gd: Kulur

en: The text colour to appear on the banner:
gd: Il-kulur tat-test li jidher fuq il-bandiera:

en: Banner Background
gd: Banner Sfond

en: You can change the background colour of the banner:
gd: Tista 'tbiddel il-kulur ta' l-isfond tal-bandiera:

en: Accept Button
gd: Aċċetta l-buttuna

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Accept All' button
gd: Tista 'tbiddel il-kulur tat-test, il-kulur tal-buttuna u t-test tal-buttuna' Aċċetta Kollha '

en: Text Colour
gd: Test Kulur

en: The text colour to appear on the 'Accept All' button:
gd: Il-kulur tat-test li jidher fuq il-buttuna 'Aċċetta Kollha':

en: Button Colour
gd: Buttuna Kulur

en: The 'Accept All' button colour to appear on the banner:
gd: Il-kulur tal-buttuna 'Aċċetta kollox' biex jidher fuq il-bandiera:

en: Reject Button
gd: Putan a dhiùltadh

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Reject All' button
gd: Tista 'tbiddel il-kulur tat-test, il-kulur tal-buttuna u t-test tal-buttuna' tirrifjuta Kollha '

en: The text colour to appear on the 'Reject All' button:
gd: Il-kulur tat-test li jidher fuq il-buttuna 'tirrifjuta kollha':

en: The 'Reject All' button colour to appear on the banner:
gd: Bidh dath a’ phutain ‘Diùlt na h-Uile’ a’ nochdadh air a’ bhratach:

en: Setting Button
gd: Issettja l-buttuna

en: You can change text colour and text of the 'Setting' button
gd: Tista 'tbiddel il-kulur tat-test u t-test tal-buttuna' issettjar '

en: The text colour to appear on the 'Setting' button:
gd: Il-kulur tat-test li jidher fuq il-buttuna 'issettjar':

en: The 'Setting' button colour to appear on the banner:
gd: Il- 'issettjar' buttuna buttuna li jidhru fuq il-bandiera:

en: You can select a font for the text of the banner:
gd: Tista 'tagħżel font għat-test tal-bandiera:

en: Select Button
gd: Agħżel Button

en: You can select the shape of the buttons that appear on the banner.
gd: Faodaidh tu cumadh nan putanan a tha a 'nochdadh air a' bhratach a thaghadh.

en: Display Style
gd: Stoidhle Taisbeanaidh

en: Position
gd: Dreuchd

en: Place of Banner.
gd: Àite na Brataich.

en: PREVIEW
gd: Ro-shealladh

en: SAVE
gd: Save

en: Powering all your
gd: Qawwa kollha tiegħek

en: Privacy &amp; Data Security needs
gd: Prìobhaideachd agus; Feumalachdan tèarainteachd dàta

en: Gain access to an extensive range of GDPR, PECR, CCPA &amp; ePrivacy compliance tools,
gd: Faighinn a-mach gu raon farsaing de GDPP, PECR, CCPA agus; Innealan Giùlainidheach bìodachd,

en: all
gd: kollha

en: designed to take the hassle out of complying with the new data
                                    protection regulations.
gd: deartha chun an hassle a thógáil as na sonraí nua a chomhlíonadh
                                    Rialacháin um Chosaint.

en: Policies Pack
gd: Politiki Pack

en: GDPR Staff eTraining
gd: Persunal tal-GDPR etraining

en: Cookie Consent Management
gd: Ġestjoni tal-kunsens tal-cookie

en: DPIA
gd: Dpia

en: GDPR Audit
gd: Verifika tal-GDPR

en: Cyber Secure
gd: Cyber ​​Secure

en: Subject Request Management
gd: Ġestjoni tat-Talba tas-Suġġett

en: START FREE
gd: Ibda Free

en: Child privacy
gd: Prìobhaideachd chloinne

en: Google consent mode
gd: Modh ceadachaidh Google

en: Activate GCM to get analytics without capturing personal information
gd: Cuir an gnìomh GCM gus anailisean fhaighinn gun a bhith a’ glacadh fiosrachadh pearsanta

en: Activate FCM API to pause sending pixel signals to Facebook
gd: Cuir an gnìomh FCM API gus stad a chuir air comharran piogsail a chuir gu Facebook

en: Own Branding Logo
gd: Suaicheantas branndaidh fhèin

en: Add a logo of your business
gd: Cuir suaicheantas den ghnìomhachas agad ris

en: Autoblock Tracking Manager
gd: Manaidsear tracadh Autoblock

en: Block vendors cookies & tracking technologies
gd: Cuir bacadh air briosgaidean luchd-reic agus teicneòlas tracadh

en: Help Guide
gd: Stiùireadh Taic

en: Video Guide
gd: Stiùireadh Bhidio

en: Refer to our documentation to set and get started
gd: Thoir sùil air na sgrìobhainnean againn gus tòiseachadh agus tòiseachadh

en: We would love to help you on any queries or issues.
gd: Bu mhath leinn do chuideachadh air ceistean no cùisean sam bith.

en: START PREMIUM TODAY
gd: Bidu Premium illum

en: Premium Plan
gd: Pjan Premium

en: Restyle Cookie Consent with your own branding, logos, colours etc
gd: Restyle Cookie Co-chòrdadh ris a ’bhranding agad fhèin, suaicheantasan, dathan msaa

en: Multi Lingual
gd: Multi Lingwa

en: 28 languages to choose from. Offer localised text with control of location and languages
gd: 28 cànan airson taghadh. Thoir seachad teacsa ionadail le smachd air àite agus cànanan

en: Consent Log
gd: Log Log

en: As per GDPR article 30 demonstrate that data subject consent was received
gd: A rèir artaigil 30 GDPR tha e a ’sealltainn gun d’ fhuaireadh cead cuspair dàta

en: Cookie Policy
gd: Politika tal-Cookie

en: Setting up your Privacy Policies is something every business needs to comply with. It used to be a hassle & cost a fortune. We've solved that.
gd: Is e a bhith a ’stèidheachadh do Phoileasaidhean Dìomhaireachd rudeigin a dh’ fheumas a h-uile gnìomhachas cumail ris. B ’àbhaist dha a bhith na dhuilgheadas agus a’ cosg fortan. Tha sinn air sin fhuasgladh.

en: Prior Consent
gd: Kunsens minn qabel

en: By law, you must gain prior consent before any cookies drop. Our banner is one of the few that is compliant
gd: A rèir an lagh, feumaidh tu cead fhaighinn ro-làimh mus tuit briosgaidean sam bith. Is e a ’bhratach againn aon den bheagan a tha a’ gèilleadh

en: 6+ Design Layouts
gd: 6+ Layouts tad-Disinn

en: 6 Consent banner designs to choose from
gd: 6 dealbhadh bratach airson taghadh

en: Customer Support
gd: Appoġġ lill-Klijent

en: We pride ourselves on our one-to-one customer support. We will bend over backwards to assist you
gd: Tha sinn moiteil às ar taic aon-ri-aon neach-ceannach. Bidh sinn a ’lùbadh air ais gus do chuideachadh

en: Banner Customisation
gd: Gnàthachadh bratach

en: Fully customisable - choose your banner's position, size, colour, buttons, texts, fonts etc
gd: Gu tur gnàthaichte - tagh suidheachadh do bhratach, meud, dath, putanan, teacsaichean, clòidean msaa

en: Subdomains
gd: Fo-roinnean

en: Have multiple subdomains? We have you covered with multi-subdomain support
gd: A bheil grunn subdomains agad? Tha sinn air còmhdach a dhèanamh le taic ioma-subdomain

en: Only the users with a paid account can avail this feature.
gd: L-utenti biss b'kont imħallas jistgħu jużaw din il-karatteristika.

en: Ok
gd: Kollox sew

en: Provide Seersco.com Login Credentials
gd: Thoir seachad teisteanasan logadh a-steach Seersco.com

en: Password
gd: Facal-faire

en: Login
gd: Log a-steach

en: Want to import settings from seersco.com or keep wordpress banner settings.
gd: A bheil thu airson roghainnean a thoirt a-steach o seersco.com no na roghainnean bratach wordpress a chumail.

en: Keep WP Seetings
gd: Cùm roghainnean WP

en: Seersco.com Settings
gd: Seersco.com roghainnean

en: To unlock these feature click on "Create Premium Account" button.
gd: Gus am feart seo fhuasgladh cliog air a 'phutan "Cruthaich prect preck"

en: You can update this option by Seers's Dashboard and only if you have the Pro+ or Ultimate plan.
gd: Faodaidh tu an roghainn seo ùrachadh le Dashboard Seers agus dìreach ma tha am plana Pro + no Ultimate agad.

en: Price Plans
gd: Planaichean Prìsean

en: Please enter valid Password.
gd: Cuir a-steach facal-faire dligheach.

en: Email is required.
gd: Tha feum air post-d.

en: Please enter a valid email address.
gd: Feuch an cuir thu a-steach seòladh puist-d dligheach.

en: Password is required.
gd: Tha feum air facal-faire.

en: seers logo
gd: seers loto

en: powered by
gd: Lmħaddem minn

en: Necessary
gd: Meħtieġa

en: Preferences
gd: Preferenzi

en: Statistics
gd: Statistika

en: Marketing
gd: Kummerċjalizzazzjoni

en: Always Active
gd: Dejjem Attiv

en: Necessary cookies help make a website usable by enabling basic functions like page navigation and access to secure areas of the website. The website cannot function properly without these cookies.
gd: Cookies meħtieġa jgħinu biex websajt tintuża billi tippermetti funzjonijiet bażiċi bħan-navigazzjoni tal-paġna u aċċess għal żoni siguri tal-websajt. Il-websajt ma tistax tiffunzjona sewwa mingħajr dawn il cookies.

en: Cookies Detail
gd: Dettall tal-cookies

en: Preference cookies enable a website to remember information that changes the way the website behaves or looks, like your preferred language or the region that you are in.
gd: Cookies preferenza jippermettu websajt biex tiftakar informazzjoni li tbiddel il-mod kif jaġixxi jew jistenna, bħall-lingwa preferuta tiegħek jew ir-reġjun li inti fil.

en: Statistic cookies help website owners to understand how visitors interact with websites by collecting and reporting information anonymously.
gd: Cookies statistiċi jgħinu lis-sidien ta 'websajts jifhmu kif il-viżitaturi jinteraġixxu ma' websajts billi jiġbru u jirrappurtaw informazzjoni b'mod anonimu.

en: Marketing cookies are used to track visitors across websites. The intention is to display ads that are relevant and engaging for the individual user and thereby more valuable for publishers and third-party advertisers.
gd: Il- cookies tal-kummerċ huma użati biex isegwu l-viżitaturi minn websajts oħra. L-intenzjoni hija li jintwerew reklami li huma rilevanti u attraenti għall-utent individwali u b'hekk aktar siewja għall-pubblikaturi u għal dawk li jirreklamaw partijiet terzi.

en: Unclassified
gd: Mhux ikklassifikat

en: Unclassified cookies are cookies that we are in the process of classifying, together with the providers of individual cookies.
gd: Cookies mhux ikklassifikati huma cookies li qegħdin fil-proċess li nikklassifikaw, flimkien mal-fornituri ta cookies individwali.

en: Cookies are small text files that can be used by websites to make the experience of the user more efficient. The law states that we can store cookies on your device if they are strictly necessary for the operation of this site. For all other types of cookies, we need your permission. This site uses different types of cookies. Some cookies are placed by third party services that appear on our pages. You can at any time, change or withdraw your consent from the Cookie Declaration on our website. Learn more about who we are, how you can contact us, and how we process personal data in our Privacy Policy?
gd: Is e faidhlichean teacsa beaga a th’ ann am briosgaidean a dh’ fhaodas làraichean-lìn a chleachdadh gus eòlas an neach-cleachdaidh a dhèanamh nas èifeachdaiche. Tha an lagh ag ràdh gun urrainn dhuinn briosgaidean a stòradh air an inneal agad ma tha iad riatanach airson obrachadh na làraich seo. Airson a h-uile seòrsa briosgaid eile, feumaidh sinn do chead. Bidh an làrach seo a’ cleachdadh diofar sheòrsaichean briosgaidean. Bidh cuid de bhriosgaidean gan cur le seirbheisean treas-phàrtaidh a nochdas air na duilleagan againn. Faodaidh tu aig àm sam bith, do chead atharrachadh no a tharraing air ais bhon Dearbhadh Cookie air an làrach-lìn againn. Ionnsaich tuilleadh mu cò sinn, mar a gheibh thu fios thugainn, agus mar a làimhsicheas sinn dàta pearsanta nar Poileasaidh Dìomhaireachd?

en: Read Cookie Policy
gd: Aqra l-Politika tal-Cookie

en: Save my choices
gd: Salv l-għażliet tiegħi

en: About Cookies
gd: Dwar Cookies
