seers-cookie-consent-banner-privacy-policy - en to sq_AL translation catalogue (334 entries)

en:  Auto Regional Detection
sq_AL:  Zbulimi automatik rajonal

en:  Other Countries
sq_AL:  Vendet e tjera

en:  UK & EU Countries
sq_AL:  Mbretëria e Bashkuar dhe vendet e BE-së

en:  Worldwide
sq_AL:  Në mbarë botën

en: (APPI) Act on the Protection of Personal Information
sq_AL: (APPI) Akti për Mbrojtjen e Informacionit Personal

en: (CCPA) California Consumer Privacy Act
sq_AL: (CCPA) Ligji për privatësinë e konsumatorit në Kaliforni

en: (COPPA) Children's Online Privacy Protection Act
sq_AL: (COPPA) Ligji për Mbrojtjen e Privatësisë në internet të Fëmijëve

en: (CPRA) California Privacy Rights Act
sq_AL: (CPRA) Ligji për të Drejtat e Privatësisë në Kaliforni

en: (EU Cookie Law) ePrivacy Directive
sq_AL: (Ligji i BE-së për Cookie) Direktiva për privatësinë elektronike

en: (FADP) Swiss Federal Act on Data Protection
sq_AL: (FADP) Akti Federal i Zvicrës për Mbrojtjen e të Dhënave

en: (GDPR) General Data Protection Regulation
sq_AL: (GDPR) Rregullorja e Përgjithshme e Mbrojtjes së të Dhënave

en: (LFPDPPP) Mexican Federal Law on the Protection of Personal Data Held by Private Parties
sq_AL: (LFPDPPP) Ligji Federal i Meksikës për Mbrojtjen e të Dhënave Personale të Mbajtura nga Palët Private

en: (LGPD) Brazilian General Data Protection Law
sq_AL: (LGPD) Ligji i Përgjithshëm Brazilian për Mbrojtjen e të Dhënave

en: (LPPD) Law on Protection of Personal Data
sq_AL: (LPPD) Ligji për Mbrojtjen e të Dhënave Personale

en: (PDPA) Personal Data Protection Act
sq_AL: (PDPA) Ligji për Mbrojtjen e të Dhënave Personale

en: (PDPA) Thailand Personal Data Protection Act
sq_AL: (PDPA) Ligji për Mbrojtjen e të Dhënave Personale të Tajlandës

en: (PIPA) South Korean Personal Information Protection Act
sq_AL: (PIPA) Akti i Mbrojtjes së Informacionit Personal të Koresë së Jugut

en: (PIPEDA) Personal Information Protection and Electronic Documents Act
sq_AL: (PIPEDA) Ligji për Mbrojtjen e Informacionit Personal dhe Dokumentet Elektronike

en: (PIPL) Personal Information Protection Law
sq_AL: (PIPL) Ligji për Mbrojtjen e Informacionit Personal

en: (POPIA) Protection of Personal Information Act
sq_AL: (POPIA) Ligji për Mbrojtjen e Informacionit Personal

en: (Show/Hide)
sq_AL: (Shfaq/Fshihe)

en: 28 languages to choose from. Offer localised text with control of location and languages
sq_AL: 28 gjuhë për të zgjedhur. Ofroni tekstin e lokalizuar me kontrollin e vendndodhjes dhe gjuhëve

en: 6 Consent banner designs to choose from
sq_AL: 6 dizajne banerash për të zgjedhur

en: 6+ Design Layouts
sq_AL: 6+ Layouts Design

en: APPLY
sq_AL: APLIKONI

en: About Cookies
sq_AL: Rreth Cookies

en: Accept Button
sq_AL: Pranoj butonin

en: Account Setup
sq_AL: Konfigurim

en: Account already exists with Seers?
sq_AL: Llogaria ekziston tashmë me Seers?

en: Activate FCM API to pause sending pixel signals to Facebook
sq_AL: Aktivizo FCM API për të ndërprerë dërgimin e sinjaleve piksel në Facebook

en: Activate GCM to get analytics without capturing personal information
sq_AL: Aktivizo GCM për të marrë analitikë pa marrë informacione personale

en: Activated
sq_AL: Aktivizuar

en: Add a logo of your business
sq_AL: Shtoni një logo të biznesit tuaj

en: Advance Features
sq_AL: Veçoritë e avancuara

en: Allow All
sq_AL: Lejo të gjitha

en: Allow Cookie Banner to be displayed on your website
sq_AL: Lejo që Banneri i Cookie të shfaqet në faqen tuaj të internetit

en: Already Existing
sq_AL: Tashmë ekziston

en: Always
sq_AL: Gjithmonë

en: Always Active
sq_AL: Gjithmonë aktiv

en: Appearance
sq_AL: Dukje

en: Argentina
sq_AL: Argjentina

en: As per GDPR article 30 demonstrate that data subject consent was received
sq_AL: Sipas nenit 30 të GDPR demonstrojnë se pëlqimi i subjektit të të dhënave është pranuar

en: Autoblock Tracking Manager
sq_AL: Menaxheri i gjurmimit të bllokimit automatik

en: Banner
sq_AL: Flamur

en: Banner Background
sq_AL: Sfond banner

en: Banner Customisation
sq_AL: Customization Banner

en: Banner Settings
sq_AL: Cilësimet e Banner

en: Banner Text
sq_AL: Tekst banner

en: Banner Text Colour &nbsp;
sq_AL: Ngjyra e tekstit të banerit

en: Banner customisation.
sq_AL: Customization Banner.

en: Banner did not appear
sq_AL: Banner nuk u shfaq

en: Block vendors cookies & tracking technologies
sq_AL: Blloko cookie-t e shitësve dhe teknologjitë e gjurmimit

en: Body text will not appears when google banner will be active. Google banner can be set from seersco.com user dashboard
sq_AL: Teksti i trupit nuk do të shfaqet kur baneri i Google do të jetë aktiv. Banneri i Google mund të vendoset nga paneli i përdoruesit të seersco.com

en: Bottom
sq_AL: Poshtë

en: Bottom Left
sq_AL: Poshtë Majtas

en: Bottom Right
sq_AL: Poshtë djathtas

en: Brazil
sq_AL: Brazili

en: Button Colour
sq_AL: Ngjyra e butonit

en: By law, you must gain prior consent before any cookies drop. Our banner is one of the few that is compliant
sq_AL: Sipas ligjit, ju duhet të merrni pëlqimin paraprak përpara se të hidhen ndonjë cookie. Banneri ynë është një nga të paktët që është në përputhje

en: Canada
sq_AL: Kanada

en: Cancel
sq_AL: Anuloj

en: Cannot find domain with this key.
sq_AL: Nuk mund të gjendet domeni me këtë çelës.

en: Change the banner text colour
sq_AL: Ndryshoni ngjyrën e tekstit të banerit

en: Change the font style and size of your text
sq_AL: Ndryshoni stilin dhe madhësinë e shkronjave të tekstit tuaj

en: Change the “Accept” button colour
sq_AL: Ndryshoni ngjyrën e butonit "Prano".

en: Change the “Cookie Setting” button colour
sq_AL: Ndryshoni ngjyrën e butonit "Cilësimi i kukive".

en: Change the “Reject” button colour
sq_AL: Ndryshoni ngjyrën e butonit "Refuzo".

en: Child privacy
sq_AL: Privatësia e fëmijës

en: China
sq_AL: Kinë

en: Choose
sq_AL: Zgjedh

en: Choose  the position or placement of the banner
sq_AL: Zgjidhni pozicionin ose vendosjen e banerit

en: Choose Font & Size&nbsp;
sq_AL: Zgjidhni Font & Size

en: Choose how many time you want consent from user
sq_AL: Zgjidhni sa herë dëshironi pëlqimin nga përdoruesi

en: Choose the display style of your banner
sq_AL: Zgjidhni stilin e shfaqjes së banerit tuaj

en: Colombia
sq_AL: Kolumbia

en: Colombian Data Protection Law (Law 1581 of 2012)
sq_AL: Ligji Kolumbian për Mbrojtjen e të Dhënave (Ligji 1581 i 2012)

en: Colour
sq_AL: Ngjyrë

en: Connect
sq_AL: Lidhu

en: Connect to a Seers Premium account to create a cookie policy and let your users know how your site uses cookies.
sq_AL: Lidhu me një llogari të Seers Premium për të krijuar një politikë kuki dhe për t'i bërë të ditur përdoruesit tuaj se si faqja juaj i përdor skedarët e skedarëve.

en: Consent Frequency
sq_AL: Frekuenca e pëlqimit

en: Consent Log
sq_AL: Log

en: Consent expiry limit
sq_AL: Kufiri i skadimit të pëlqimit

en: Contact Us
sq_AL: Na Kontaktoni

en: Cookie Consent Management
sq_AL: Menaxhimi i pëlqimit të cookie

en: Cookie ID
sq_AL: Id cookie

en: Cookie Policy
sq_AL: Politika e Cookie

en: Cookie Policy and declaration URL:
sq_AL: Politika e Cookie dhe Deklarata URL:

en: Cookie Preferences Logo&nbsp;
sq_AL: Logoja e Preferencave të Cookie

en: Cookies Detail
sq_AL: Detaje Cookies

en: Cookies are not showing in settings
sq_AL: Cookies nuk po shfaqen në Settings

en: Cookies are small text files that can be used by websites to make the experience of the user more efficient. The law states that we can store cookies on your device if they are strictly necessary for the operation of this site. For all other types of cookies, we need your permission. This site uses different types of cookies. Some cookies are placed by third party services that appear on our pages. You can at any time, change or withdraw your consent from the Cookie Declaration on our website. Learn more about who we are, how you can contact us, and how we process personal data in our Privacy Policy?
sq_AL: Cookies janë skedarë të vegjël teksti që mund të përdoren nga faqet e internetit për ta bërë përvojën e përdoruesit më efikase. Ligji thotë se ne mund të ruajmë cookies në pajisjen tuaj nëse ato janë rreptësisht të nevojshme për funksionimin e kësaj faqeje. Për të gjitha llojet e tjera të cookies, ne kemi nevojë për lejen tuaj. Kjo faqe përdor lloje të ndryshme të cookies. Disa cookie vendosen nga shërbime të palëve të treta që shfaqen në faqet tona. Ju mund të ndryshoni ose tërhiqni pëlqimin tuaj në çdo kohë nga Deklarata e Cookie në faqen tonë të internetit. Mësoni më shumë se kush jemi ne, si mund të na kontaktoni dhe si i përpunojmë të dhënat personale në Politikën tonë të Privatësisë?

en: Cookies policy added successfully.
sq_AL: Politika e cookie shtohet me sukses.

en: Cookies policy disabled successfully.
sq_AL: Politika e cookie u çaktivizua me sukses.

en: Covers all subdomain under the selected domain
sq_AL: Mbulon të gjithë nëndomenin nën domenin e zgjedhur

en: Create Account
sq_AL: Krijo llogari

en: Create Premium Account
sq_AL: Krijo një llogari Premium

en: Current domain not added for this Cookie ID.
sq_AL: Domeni aktual nuk është shtuar për këtë Cookie ID.

en: Customer Support
sq_AL: Mbështetja e klientit

en: Customise Banner
sq_AL: Personalizo bannerin

en: Cyber Secure
sq_AL: Cyber ​​Secure

en: DPIA
sq_AL: Dpi

en: Daily
sq_AL: Ditore

en: Dashboard
sq_AL: Paneli i kontrollit

en: Data Privacy Act of 2012
sq_AL: Akti i Privatësisë së të Dhënave i 2012

en: Data Privacy Law
sq_AL: Ligji për privatësinë e të dhënave

en: Data Protection Act 2018
sq_AL: Ligji për Mbrojtjen e të Dhënave 2018

en: Data Protection Law
sq_AL: Ligji për Mbrojtjen e të Dhënave

en: Disable All
sq_AL: Çaktivzo të gjitha

en: Dismiss this notice.
sq_AL: Hidhni këtë njoftim.

en: Display Style
sq_AL: Stili i shfaqjes

en: Do Not Sell (CPRA)
sq_AL: Mos Shit (CPRA)

en: Do Not Track
sq_AL: Mos gjurmoni

en: Documentation
sq_AL: Dokumentacioni

en: Edit the text & its colour of “Accept” button
sq_AL: Redaktoni tekstin dhe ngjyrën e tij të butonit "Prano".

en: Edit the text & its colour of “Cookie Setting”
sq_AL: Redakto tekstin dhe ngjyrën e tij të "Cilësimit të kukive"

en: Edit the text & its colour of “Reject” button
sq_AL: Redaktoni tekstin dhe ngjyrën e tij të butonit "Refuzo".

en: Email is required.
sq_AL: Kërkohet email.

en: Enable Policy:
sq_AL: Aktivizo politikën:

en: Enable/disable Cookie banner
sq_AL: Aktivizo / çaktivizo Banner Cookie

en: English
sq_AL: Anglisht

en: Enter your email below to access premium features! As a premium user, you can manage all the settings from the web app.
sq_AL: Shkruani emailin tuaj më poshtë për të hyrë në veçoritë premium! Si përdorues premium, ju mund të menaxhoni të gjitha cilësimet nga aplikacioni në internet.

en: European Union
sq_AL: Bashkimi Europian

en: Facebook Consent Mode
sq_AL: Modaliteti i pëlqimit në Facebook

en: Flat
sq_AL: I sheshtë

en: Framework
sq_AL: Korniza

en: Frameworks
sq_AL: Kornizat

en: Fully customisable - choose your banner's position, size, colour, buttons, texts, fonts etc
sq_AL: E rregullueshme plotësisht - zgjidhni pozicionin, madhësinë, ngjyrën, butonat, tekstet, shkronjat etj

en: GDPR Audit
sq_AL: Auditimi i GDPR

en: GDPR Staff eTraining
sq_AL: Stafi i GDPR ETRAING

en: Gain access to an extensive range of GDPR, PECR, CCPA &amp; ePrivacy compliance tools,
sq_AL: Të fitojë qasje në një gamë të gjerë të GDPR, PEC, CCPA dhe; Mjetet e pajtueshmërisë së eprivacy,

en: General
sq_AL: E përgjithshme

en: General Data Protection Law
sq_AL: Ligji i Përgjithshëm për Mbrojtjen e të Dhënave

en: Geo-target Location (Regional)
sq_AL: Vendndodhja e objektivit gjeografik (rajonal)

en: Get Premium
sq_AL: Merr Premium

en: Global Privacy Control (GPC)
sq_AL: Kontrolli global i privatësisë (GPC)

en: Global Privacy Law
sq_AL: Ligji Global i Privatësisë

en: Global Privacy Laws
sq_AL: Ligjet globale të privatësisë

en: Google consent mode
sq_AL: Modaliteti i miratimit të Google

en: Have multiple subdomains? We have you covered with multi-subdomain support
sq_AL: Keni nënfusha të shumta? Ne kemi mbuluar me mbështetje shumë-subdomain

en: Help Guide
sq_AL: Udhëzues për Ndihmë

en: Help and Support
sq_AL: Ndihmë dhe Mbështetje

en: Hong Kong
sq_AL: Hong Kongu

en: I agree Seers
sq_AL: Jam dakord Seers

en: I agree Seers to use my email and url to create an account and power the cookie banner.
sq_AL: Unë pajtohem shikuesit për të përdorur emailin tim dhe URL për të krijuar një llogari dhe për të pushtuar bannerin e cookie.I agree Seers to use my email and url to create an account and power the cookie banner.

en: I have found a better plugin
sq_AL: Kam gjetur një plugin më të mirë

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
sq_AL: Nëse keni një moment, ju lutemi na tregoni pse jeni deaktivizuar:

en: Important Note: Your domain name without the www and https:// will be used as your password to access the seers <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
sq_AL: Shënim i rëndësishëm: Emri juaj i domain pa www dhe https:// do të përdoret si fjalëkalimi juaj për të hyrë në atë Seers <a href="%s" target="_blank">Dashboard</a>.

en: Indian Personal Data Protection Bill (Draft)
sq_AL: Projekt-ligji indian për mbrojtjen e të dhënave personale (projekt)

en: Indonesia
sq_AL: Indonezia

en: Israel
sq_AL: Izrael

en: Israel Protection of Privacy Law 5741-1981
sq_AL: Ligji i Izraelit për Mbrojtjen e Privatësisë 5741-1981

en: Japan
sq_AL: Japoni

en: Keep WP Seetings
sq_AL: Mbani cilësimet e WP

en: Kenya
sq_AL: Kenia

en: Kenya Data Protection Act 2019
sq_AL: Akti i Mbrojtjes së të Dhënave të Kenias 2019

en: Key is correct for current domain.
sq_AL: Çelësi është i saktë për domenin aktual.

en: Key is wrong.
sq_AL: Çelësi është i gabuar.

en: Kindly tell us the reason so we can improve.
sq_AL: Mirësi na tregoni arsyen që ne mund të përmirësojmë.

en: LANGUAGE
sq_AL: GJUHA

en: Language
sq_AL: Gjuhe

en: Language Auto Regional Detection
sq_AL: Zbulimi automatik rajonal i gjuhës

en: Law on Cybersecurity
sq_AL: Ligji për sigurinë kibernetike

en: Learn more...
sq_AL: Mëso më shumë...

en: Login
sq_AL: Identifikohu

en: Logo will show here
sq_AL: Logoja do të shfaqet këtu

en: Marketing
sq_AL: Marketingu

en: Marketing cookies are used to track visitors across websites. The intention is to display ads that are relevant and engaging for the individual user and thereby more valuable for publishers and third-party advertisers.
sq_AL: Marketingu cookies është përdorur për të ndjekur vizitorët nëpër faqet e internetit. Qëllimi është për të shfaqur reklama që janë relevante dhe të angazhohen për përdoruesit individual dhe në këtë mënyrë më e vlefshme për botuesit dhe reklamuesit e palës së tretë.

en: Mexico
sq_AL: Meksikë

en: Monthly
sq_AL: Mujore

en: Most of the times the compatibility issue can be fixed very quickly. Please contact
sq_AL: Shumica e kohës çështja e pajtueshmërisë mund të fiksohet shumë shpejt. Ju lutem kontaktoni

en: Multi Lingual
sq_AL: Shumë gjuhësor

en: Necessary
sq_AL: Të domosdoshme

en: Necessary cookies help make a website usable by enabling basic functions like page navigation and access to secure areas of the website. The website cannot function properly without these cookies.
sq_AL: Kukit e nevojshëm ndihmojnë për ta bërë një faqe interneti të përdorshme duke mundësuar funksione bazë si navigimi i faqeve dhe aksesi në zona të sigurta të faqes së internetit. Faqja e internetit nuk mund të funksionojë siç duhet pa këto cookie.

en: Need any help?
sq_AL: Keni nevojë për ndihmë?

en: New Zealand
sq_AL: Zelanda e Re

en: New Zealand Privacy Act 2020
sq_AL: Akti i privatësisë së Zelandës së Re 2020

en: Ok
sq_AL: Ne rregull

en: Only the users with a paid account can avail this feature.
sq_AL: Vetëm përdoruesit me një llogari të paguar mund të përfitojnë nga kjo veçori.

en: Open
sq_AL: Hap

en: Other
sq_AL: Tjetri

en: Overview
sq_AL: Vështrim i përgjithshëm

en: Own Branding Logo
sq_AL: Logoja e vet e markës

en: PREVIEW
sq_AL: Vrojtim

en: Password
sq_AL: Fjalëkalimi

en: Password is required.
sq_AL: Kërkohet fjalëkalimi.

en: Personal Data (Privacy) Ordinance
sq_AL: Urdhëresa për të Dhënat Personale (Privatësia).

en: Philippines
sq_AL: Filipinet

en: Place of Banner.
sq_AL: Vendi i flamurit.

en: Please create cookies policy page and enter URL below.
sq_AL: Ju lutemi krijoni faqen e politikës së cookies dhe futni URL më poshtë.

en: Please enter a valid email address.
sq_AL: Ju lutemi shkruani një adresë të vlefshme emaili.

en: Please enter valid Password.
sq_AL: Ju lutemi shkruani një fjalëkalim të vlefshëm.

en: Please login again.
sq_AL: Ju lutemi identifikohuni përsëri.

en: Plugin name
sq_AL: Emri i plugin

en: Policies Pack
sq_AL: Politikat Pack

en: Policy
sq_AL: Politike

en: Policy URL
sq_AL: URL e politikave

en: Position
sq_AL: Pozicioni

en: Powered by Seers &nbsp;
sq_AL: Mundësuar nga Seers

en: Powering all your
sq_AL: Powering të gjitha tuajat

en: Preference
sq_AL: Preferencat

en: Preference cookies enable a website to remember information that changes the way the website behaves or looks, like your preferred language or the region that you are in.
sq_AL: Cookies preferenciale mundësojnë një faqe interneti për të kujtuar informacionin që ndryshon mënyrën se si sillet ose duket e internetit, si gjuha juaj e preferuar ose rajoni që jeni.

en: Preferences
sq_AL: Preferencat

en: Premium Plan
sq_AL: Plani Premium

en: Preview
sq_AL: Shikim paraprak

en: Price Plans
sq_AL: Planet e çmimeve

en: Pricing Plan
sq_AL: Plani i Çmimeve

en: Prior Consent
sq_AL: Pëlqim paraprak

en: Privacy &amp; Data Security needs
sq_AL: Privatësia dhe; Nevojat e sigurisë së të dhënave

en: Privacy Policy
sq_AL: Politika e privatësisë

en: Provide Seersco.com Login Credentials
sq_AL: Jepni kredencialet e hyrjes në Seersco.com

en: Quarterly
sq_AL: Tremujor

en: Quick Feedback
sq_AL: Reagime të shpejta

en: REGULATION
sq_AL: RREGULLORE

en: Read Cookie Policy
sq_AL: Lexoni Politikën e Cookie

en: Refer to our comprehensive documentation to help you with the setup process and get started with all the features and functionalities.
sq_AL: Referojuni dokumentacionit tonë gjithëpërfshirës për t'ju ndihmuar me procesin e konfigurimit dhe për të filluar me të gjitha veçoritë dhe funksionalitetet.

en: Refer to our documentation to set and get started
sq_AL: Referojuni dokumentacionit tonë për të vendosur dhe filluar

en: Regulation
sq_AL: Rregullore

en: Reject Button
sq_AL: Refuzoni butonin

en: Reports
sq_AL: Raporte

en: Restyle Cookie Consent with your own branding, logos, colours etc
sq_AL: Ristiloni Bannerin e Cookie me markën tuaj, logot, ngjyrat, etj

en: Rounded
sq_AL: I rrumbullakët

en: Russia
sq_AL: Rusia

en: Russian Federal Law on Personal Data
sq_AL: Ligji Federal i Rusisë për të dhënat personale

en: SAVE
sq_AL: Shpëtoj

en: START FREE
sq_AL: Filloj

en: START PREMIUM TODAY
sq_AL: Filloni Premium sot

en: Save
sq_AL: Shpëtoj

en: Save Changes
sq_AL: Ruaj ndryshimet

en: Save my choices
sq_AL: Ruaj zgjedhjet e mia

en: Secret does not match
sq_AL: Sekreti nuk përputhet

en: Security check failed.
sq_AL: Kontrolli i sigurisë dështoi.

en: Seers Cookie ID will be received automatically after account creation
sq_AL: Seers Cookie ID do të merret automatikisht pas krijimit të llogarisë

en: Seersco.com Settings
sq_AL: Cilësimet e Seersco.com

en: Select Button
sq_AL: Zgjidh butonin

en: Setting Button
sq_AL: Vendosja e butonit

en: Setting up your Privacy Policies is something every business needs to comply with. It used to be a hassle & cost a fortune. We've solved that.
sq_AL: Vendosja e politikave tuaja të privatësisë është diçka që çdo biznes duhet të përputhet. Dikur ishte një sherr dhe kushtoi një pasuri. Ne e kemi zgjidhur atë.

en: Settings
sq_AL: Parametrat

en: Settings has been updated successfully
sq_AL: Cilësimet është përditësuar me sukses

en: Show Badge
sq_AL: Tregojnë simbol

en: Show a badge to enable the cookie banner to appear post consent.
sq_AL: Tregoni një simbol për të mundësuar që flamuri cookie të shfaqet POST PLOT.

en: Show or hide powered by Seers on preference centre of banner
sq_AL: Shfaq ose fshih i mundësuar nga Seers në qendrën e preferencave të banerit

en: Shows layer of banners for Age appropriate Children Consent
sq_AL: Shfaq shtresën e banderolave për Pëlqimin e fëmijëve të përshtatshëm për moshën

en: Sign Up
sq_AL: Regjistrohu

en: Sign up for a Seers Premium account to create a privacy policy and let your users know about your website's data collection practices.
sq_AL: Regjistrohuni për një llogari të Seers Premium për të krijuar një politikë privatësie dhe për t'i njoftuar përdoruesit tuaj për praktikat e mbledhjes së të dhënave të faqes suaj të internetit.

en: Singapore
sq_AL: Singapor

en: Skip & Deactivate
sq_AL: Kalo dhe çaktivizo

en: Some thing went wrong.
sq_AL: Dicka shkoi keq.

en: Some thing went wrong. Please check url and try again
sq_AL: Dicka shkoi keq. Ju lutem kontrolloni url dhe provoni përsëri

en: Sorry, link is expire please try again.
sq_AL: Na vjen keq, lidhja ka skaduar, ju lutemi provoni përsëri.

en: South Africa
sq_AL: Afrika e Jugut

en: South Korea
sq_AL: Korea e jugut

en: Standard
sq_AL: Standarde

en: Statistic cookies help website owners to understand how visitors interact with websites by collecting and reporting information anonymously.
sq_AL: Cookie Statistika ndihmojë pronarët e internetit për të kuptuar se si vizitorët ndërveprojnë me faqet e internetit me mbledhjen dhe raportimin e informacioneve anonime.

en: Statistics
sq_AL: Statistika

en: Sub-Domains Setting
sq_AL: Cilësimi i nën-domineve

en: Subdomains
sq_AL: Nënfushat

en: Subject Request Management
sq_AL: Menaxhimi i kërkesës për lëndë

en: Submit & Deactivate
sq_AL: Dërgoni dhe çaktivizoni

en: Support
sq_AL: Mbështetje

en: Switzerland
sq_AL: Zvicër

en: Targeted Location
sq_AL: Vendndodhja e synuar

en: Templates Pack
sq_AL: Templates paketë

en: Terms & Condition
sq_AL: Termat & Kushti

en: Text Colour
sq_AL: Ngjyra e tekstit

en: Text to appear on the banner:
sq_AL: Teksti për t'u shfaqur në banner:

en: Thailand
sq_AL: Tajlandë

en: The 'Accept All' button colour to appear on the banner:
sq_AL: Ngjyra 'pranoni të gjitha' butonin për t'u shfaqur në banner:

en: The 'Reject All' button colour to appear on the banner:
sq_AL: 'Refuzimi i ngjyrës së butonit' të shfaqet në flamurin:

en: The 'Setting' button colour to appear on the banner:
sq_AL: Ngjyra e butonit 'vendosja' për t'u shfaqur në flamurin:

en: The banner did not match website theme
sq_AL: Banner nuk përputhet me temën e internetit

en: The banner is not in the required language
sq_AL: Banner nuk është në gjuhën e kërkuar

en: The banner picks up your website language automatically. You can always sign-in on your Seers account
sq_AL: Banner merr automatikisht gjuhën tuaj të internetit. Ju gjithmonë mund të regjistroheni në llogarinë tuaj Seers

en: The cookie banner has been successfully installed on your website.
sq_AL: Banneri i cookie-ve është instaluar me sukses në faqen tuaj të internetit.

en: The plugin broke my site
sq_AL: Plugin theu faqen time

en: The plugin is great, but i need specific feature that you do not support.
sq_AL: Shtojca është e mrekullueshme, por kam nevojë për veçori specifike që nuk e mbështetni.

en: The plugin is great, but i need specific feature that you don't support.
sq_AL: Plugin është i madh, por kam nevojë për veçori specifike që nuk e mbështetni.

en: The text colour to appear on the 'Accept All' button:
sq_AL: Ngjyra e tekstit për t'u shfaqur në butonin 'Prano të gjitha':

en: The text colour to appear on the 'Reject All' button:
sq_AL: Ngjyra e tekstit për t'u shfaqur në butonin 'Refuzo të gjitha':

en: The text colour to appear on the 'Setting' button:
sq_AL: Ngjyra e tekstit për t'u shfaqur në butonin 'Vendosja':

en: The text colour to appear on the banner:
sq_AL: Ngjyra e tekstit për t'u shfaqur në flamurin:

en: This text will appear on the button that the user can click to “accept” the storage of their terminal equipment.
sq_AL: Ky tekst do të shfaqet në butonin që përdoruesi mund të klikojë për të "pranuar" ruajtjen e pajisjeve të tij terminale.

en: This text will appear on the button that the user can click to “decline” the storage of cookies on their terminal equipment.
sq_AL: Ky tekst do të shfaqet në butonin që përdoruesi mund të klikojë për të "refuzuar" ruajtjen e cookies në pajisjet e tij terminale.

en: This text will expand the cookie banner downward, showing the categories of cookies and details of each cookie within the respective category.
sq_AL: Ky tekst do të zgjerojë flamurin e cookie-ve poshtë, duke treguar kategoritë e skedarëve të skedarëve dhe detajet e secilës skedar brenda kategorisë përkatëse.

en: To unlock these feature click on "Create Premium Account" button.
sq_AL: 65 / 5,000
    Translation results
    Për të zhbllokuar këto veçori, klikoni në butonin "Krijo llogari Premium".

en: Tooltip
sq_AL: Këshillë mjeti

en: Top Left
sq_AL: Majtas lart

en: Top Right
sq_AL: Lart djathtas

en: Turkey
sq_AL: Turqia

en: Turn on to automatically detect the language of banner according to region
sq_AL: Aktivizoje për të zbuluar automatikisht gjuhën e banerit sipas rajonit

en: Turn on to record the consent of users
sq_AL: Aktivizoje për të regjistruar pëlqimin e përdoruesve

en: UAE
sq_AL: Emiratet e Bashkuara Arabe

en: Unclassified
sq_AL: Të paklasifikuara

en: Unclassified cookies are cookies that we are in the process of classifying, together with the providers of individual cookies.
sq_AL: Cookie e paklasifikuar janë skedarë të cilët ne jemi në procesin duke i klasifikuar, së bashku me provajderët e skedarëve individual.

en: United Kingdom
sq_AL: Britani e Madhe

en: United States
sq_AL: Shtetet e Bashkuara

en: Universal
sq_AL: Universale

en: Update Cookie ID
sq_AL: Përditëso Cookie ID

en: Upload
sq_AL: Ngarko

en: User Guide
sq_AL: Udhëzues Përdorues

en: Video Guide
sq_AL: Udhëzues video

en: Vietnam
sq_AL: Vietnami

en: Visual Settings
sq_AL: Cilësimet vizuale

en: Want to import settings from seersco.com or keep wordpress banner settings.
sq_AL: Dëshironi të importoni cilësime nga seersco.com ose të mbani cilësimet e banerit të wordpress.

en: We are here to help! If you have any questions or encounter any issues, please don't hesitate to reach out. We're ready to support you every step of the way.
sq_AL: Ne jemi këtu për të ndihmuar! Nëse keni ndonjë pyetje ose hasni ndonjë problem, ju lutemi mos hezitoni të kontaktoni. Ne jemi të gatshëm t'ju mbështesim në çdo hap të rrugës.

en: We are scanning your website and it can take up to 12 hours for Cookies to appear. In a very few cases scanner miss a cookie. This
sq_AL: Ne po skanojmë faqen tuaj te internetit dhe mund të zgjasë deri në 12 orë për të shfaqur cookies. Në një skaner shumë pak raste të humbasë një cookie. Kjo

en: We pride ourselves on our one-to-one customer support. We will bend over backwards to assist you
sq_AL: Ne krenohemi me mbështetjen tonë të një-për-një të klientit. Ne do të përkulemi prapa për t'ju ndihmuar

en: We use cookies to ensure you get the best experience
sq_AL: Ne përdorim cookie për të personalizuar përmbajtjen dhe reklamat, për të ofruar veçori të mediave sociale dhe për të analizuar trafikun tonë. Ne gjithashtu ndajmë informacione në lidhje me përdorimin tuaj të faqes sonë me partnerët tanë të mediave sociale, reklamave dhe analitikës, të cilët mund ta kombinojnë atë me informacione të tjera që ju u keni dhënë atyre ose që ata kanë mbledhur nga përdorimi juaj i shërbimeve të tyre. Ju pranoni cookie-t tona nëse vazhdoni të përdorni faqen tonë të internetit.

en: We would love to help you on any queries or issues.
sq_AL: Ne do të donim të ju ndihmonim për ndonjë pyetje ose çështje.

en: Weekly
sq_AL: Javore

en: Welcome!
sq_AL: Mirësevini!

en: When enabled, Google Consent Mode V2 for Google Analytics is supported. GCM must be implemented via your Google configuration for this option to function.
sq_AL: Kur aktivizohet, mbështetet Modaliteti i Pëlqimit të Google V2 për Google Analytics. GCM duhet të zbatohet nëpërmjet konfigurimit tuaj të Google që ky opsion të funksionojë.

en: When enabled, Seers CMP will implement the IAB Global Privacy Platform and IAB EU TCF 2.x Frameworks along with their respective APIs.
sq_AL: Kur aktivizohet, Seers CMP do të zbatojë Platformën Globale të Privatësisë IAB dhe Kornizat IAB EU TCF 2.x së bashku me API-të e tyre përkatëse.

en: When enabled, visitors who are using a browser or extension that is GPC compliant will have their signal automatically applied to their consent settings.
sq_AL: Kur aktivizohet, vizitorëve që përdorin një shfletues ose shtesë që është në përputhje me GPC-në, sinjali i tyre do të zbatohet automatikisht në cilësimet e pëlqimit të tyre.

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Sell Signal will have their signal automatically applied to their consent settings
sq_AL: Kur aktivizohet, vizitorëve që përdorin një shfletues që dërgon një sinjal "Mos shes", sinjali i tyre do të zbatohet automatikisht në cilësimet e pëlqimit të tyre

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Track signal will have their signal automatically applied to their consent settings.
sq_AL: Kur aktivizohet, vizitorëve që përdorin një shfletues që dërgon një sinjal Mos Gjurmo, sinjali i tyre do të zbatohet automatikisht në cilësimet e pëlqimit të tyre.

en: Worldwide
sq_AL: Në mbarë botën

en: Yearly
sq_AL: vjetore

en: You can change text colour and text of the 'Setting' button
sq_AL: Ju mund të ndryshoni ngjyrën e tekstit dhe tekstin e butonit 'Vendosja'

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Accept All' button
sq_AL: Ju mund të ndryshoni ngjyrën e tekstit, ngjyrën e butonave dhe tekstin e butonit 'Pranoni të gjitha'

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Reject All' button
sq_AL: Ju mund të ndryshoni ngjyrën e tekstit, ngjyrën e butonit dhe tekstin e butonit 'Refuzoni të gjitha'

en: You can change the background colour of the banner:
sq_AL: Ju mund të ndryshoni ngjyrën e sfondit të flamurit:

en: You can fully customize the banner. Please see the video
sq_AL: Ju mund të rregulloje plotësisht flamurin. Ju lutem shihni videon

en: You can select a font for the text of the banner:
sq_AL: Ju mund të zgjidhni një font për tekstin e flamurit:

en: You can select language from your wordpress Settings > General.
sq_AL: Mund të zgjidhni gjuhën nga wordpress Cilësimet > Të përgjithshme.

en: Your Seers Cookie Consent Banner is NOT activated because
sq_AL: Seers Cookie Pëlqim Banner nuk është aktivizuar sepse

en: Your Seers Cookie Consent banner is activated.
sq_AL: Baneri juaj i pëlqimit të Seers Cookie është aktivizuar.

en: You can select the shape of the buttons that appear on the banner.
sq_AL: Ju mund të zgjidhni formën e butonave që shfaqen në flamurin.

en: all
sq_AL: të gjithë

en: and
sq_AL: dhe

en: and choose the language you like. See the video
sq_AL: dhe zgjidhni gjuhën që ju pëlqen. Shih videon

en: designed to take the hassle out of complying with the new data
                                    protection regulations.
sq_AL: i projektuar për të marrë sherr nga përputhja me të dhënat e reja
                                    Rregulloret e mbrojtjes.

en: explains how to add cookies manually.
sq_AL: shpjegon se si të shtoni manualisht cookies.

en: here
sq_AL: këtu

en: powered by
sq_AL: Mundësuar nga
