seers-cookie-consent-banner-privacy-policy - en to sv_SE translation catalogue (321 entries)

en:  Auto Regional Detection
sv_SE:  Automatisk regional detektering

en:  Other Countries
sv_SE:  Övriga länder

en:  UK & EU Countries
sv_SE:  Storbritannien & EU-länder

en:  Worldwide
sv_SE:  Över hela världen

en: (APPI) Act on the Protection of Personal Information
sv_SE: (APPI) Lag om skydd för personlig information

en: (CCPA) California Consumer Privacy Act
sv_SE: (CCPA) Kaliforniens lag om konsumentskydd

en: (COPPA) Children's Online Privacy Protection Act
sv_SE: (COPPA) Lag om skydd av barns integritet på nätet

en: (CPRA) California Privacy Rights Act
sv_SE: (CPRA) Kaliforniens lag om integritetsskydd

en: (EU Cookie Law) ePrivacy Directive
sv_SE: (EU:s cookie-lag) ePrivacy-direktivet

en: (FADP) Swiss Federal Act on Data Protection
sv_SE: (FADP) Schweiziska federala lagen om dataskydd

en: (GDPR) General Data Protection Regulation
sv_SE: (GDPR) Allmän dataskyddsförordning

en: (LFPDPPP) Mexican Federal Law on the Protection of Personal Data Held by Private Parties
sv_SE: (LFPDPPP) Mexikansk federal lag om skydd av personuppgifter som innehas av privata parter

en: (LGPD) Brazilian General Data Protection Law
sv_SE: (LGPD) Brasiliansk allmän dataskyddslag

en: (LPPD) Law on Protection of Personal Data
sv_SE: (LPPD) Lag om skydd av personuppgifter

en: (PDPA) Personal Data Protection Act
sv_SE: (PDPA) Lag om skydd av personuppgifter

en: (PDPA) Thailand Personal Data Protection Act
sv_SE: (PDPA) Thailands lag om skydd av personuppgifter

en: (PIPA) South Korean Personal Information Protection Act
sv_SE: (PIPA) Sydkoreas lag om skydd av personuppgifter

en: (PIPEDA) Personal Information Protection and Electronic Documents Act
sv_SE: (PIPEDA) Lagen om skydd för personuppgifter och elektroniska dokument

en: (PIPL) Personal Information Protection Law
sv_SE: (PIPL) Lag om skydd av personuppgifter

en: (POPIA) Protection of Personal Information Act
sv_SE: (POPIA) Lag om skydd av personlig information

en: (Show/Hide)
sv_SE: (Visa/dölj)

en: 28 languages to choose from. Offer localised text with control of location and languages
sv_SE: 28 språk att välja mellan. Erbjuda lokaliserad text med kontroll över plats och språk.

en: 6 Consent banner designs to choose from
sv_SE: 6 bannerutformningar för samtycke att välja mellan

en: 6+ Design Layouts
sv_SE: 6+ Designlayouter

en: APPLY
sv_SE: ANSÖK

en: Accept Button
sv_SE: Acceptera knapp

en: Account Setup
sv_SE: Kontoinställningar

en: Account already exists with Seers?
sv_SE: Finns det redan ett konto hos Seers?

en: Activate FCM API to pause sending pixel signals to Facebook
sv_SE: Aktivera FCM API för att pausa sändningen av pixelsignaler till Faceboo

en: Activated
sv_SE: Aktiverad

en: Add a logo of your business
sv_SE: Lägg till en logotyp för ditt företag

en: Advance Features
sv_SE: Avancerade funktioner

en: Allow All
sv_SE: Tillåt alla

en: Allow Cookie Banner to be displayed on your website
sv_SE: Tillåt att Cookie Banner visas på din webbplats

en: Already Existing
sv_SE: Redan existerande

en: Always
sv_SE: Alltid

en: Always Active
sv_SE: Alltid aktiv

en: Appearance
sv_SE: Utseende

en: As per GDPR article 30 demonstrate that data subject consent was received
sv_SE: I enlighet med GDPR artikel 30 visa att samtycke från den registrerade har erhållits.

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Banner
sv_SE: Baner

en: Banner Background
sv_SE: Bannerbakgrund

en: Banner Customisation
sv_SE: Banneranpassning

en: Banner Settings
sv_SE: Bannerinställningar

en: Banner Text
sv_SE: Bannertext

en: Banner Text Colour &nbsp;
sv_SE: Färg på bannertext

en: Banner customisation.
sv_SE: Banneranpassning.

en: Banner did not appear
sv_SE: Banner visas inte

en: Block vendors cookies & tracking technologies
sv_SE: Blockera cookies och spårningsteknik från leverantörer

en: Body text will not appears when google banner will be active. Google banner can be set from seersco.com user dashboard
sv_SE: Brödtexten visas inte när google-bannern är aktiv. Google banner kan ställas in från seersco.com användarpanel.

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Bottom Left
sv_SE: Längst ner till vänster

en: Bottom Right
sv_SE: Längst ner till höger

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: Button Colour
sv_SE: Knappfärg

en: By law, you must gain prior consent before any cookies drop. Our banner is one of the few that is compliant
sv_SE: Enligt lag måste du få ett förhandsgodkännande innan några cookies släpps. Vår banner är en av de få som följer reglerna.

en: Canada
sv_SE: Kanada

en: Cancel
sv_SE: Annullera

en: Cannot find domain with this key.
sv_SE: Kan inte hitta en domän med den här nyckeln.

en: Change the banner text colour
sv_SE: Ändra färg på bannerns text

en: Change the font style and size of your text
sv_SE: Ändra typsnitt och storlek på din text

en: Change the “Accept” button colour
sv_SE: Ändra färg på knappen "Acceptera"

en: Change the “Cookie Setting” button colour
sv_SE: Ändra färgen på knappen "Cookieinställning"

en: Change the “Reject” button colour
sv_SE: Ändra färg på "Avvisa"-knappen

en: Child privacy
sv_SE: Integritet för barn

en: China
sv_SE: Kina

en: Choose
sv_SE: Välj

en: Choose  the position or placement of the banner
sv_SE: Välj position eller placering av bannern

en: Choose Font & Size&nbsp;
sv_SE: Välj teckensnitt och storlek

en: Choose how many time you want consent from user
sv_SE: Välj hur många gånger du vill ha samtycke från användaren

en: Choose the display style of your banner
sv_SE: Välj visningsstil för din banner

en: Colombian Data Protection Law (Law 1581 of 2012)
sv_SE: Colombiansk lag om dataskydd (lag 1581 från 2012)

en: Colour
sv_SE: Färg

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Connect to a Seers Premium account to create a cookie policy and let your users know how your site uses cookies.
sv_SE: Anslut till ett Seers Premium-konto för att skapa en cookiepolicy och låta dina användare veta hur din webbplats använder cookies.

en: Consent Frequency
sv_SE: Samtycke Frekvens

en: Consent Log
sv_SE: Samtycke logg

en: Consent expiry limit
sv_SE: Begränsning av samtyckets giltighetstid

en: Contact Us
sv_SE: Kontakta oss

en: Cookie ID
sv_SE: Cookie-id

en: Cookie Policy
sv_SE: Cookie-policy

en: Cookie Policy Generator
sv_SE: Generator för cookiepolicy

en: Cookie Policy and declaration URL:
sv_SE: Cookie Policy och Deklaration URL:

en: Cookie Preferences Logo&nbsp;
sv_SE: Logotyp för cookie-inställningar

en: Cookies Detail
sv_SE: Cookies detalj

en: Cookies are not showing in settings
sv_SE: Cookies visas inte i inställningar

en: Cookies are small text files that can be used by websites to make the experience of the user more efficient. The law states that we can store cookies on your device if they are strictly necessary for the operation of this site. For all other types of cookies, we need your permission. This site uses different types of cookies. Some cookies are placed by third party services that appear on our pages. You can at any time, change or withdraw your consent from the Cookie Declaration on our website. Learn more about who we are, how you can contact us, and how we process personal data in our Privacy Policy?
sv_SE: Cookies är små textfiler som kan användas av webbplatser för att göra användarens upplevelse mer effektiv. Lagen säger att vi kan lagra cookies på din enhet om de är absolut nödvändiga för driften av denna webbplats. För alla andra typer av cookies behöver vi ditt tillstånd. Den här webbplatsen använder olika typer av cookies. Vissa cookies placeras av tjänster från tredje part som visas på våra sidor. Du kan när som helst ändra eller återkalla ditt samtycke från Cookie-deklarationen på vår webbplats. Läs mer om vilka vi är, hur du kan kontakta oss och hur vi behandlar personuppgifter i vår Integritetspolicy?

en: Cookies policy added successfully.
sv_SE: Cookies Policy tillagt framgångsrikt.

en: Cookies policy disabled successfully.
sv_SE: Policyn för cookies har inaktiverats med framgång.

en: Covers all subdomain under the selected domain
sv_SE: Täcker alla underdomäner under den valda domänen

en: Create Account
sv_SE: Skapa konto

en: Create Premium Account
sv_SE: Skapa ett Premium-konto

en: Current domain not added for this Cookie ID.
sv_SE: Den aktuella domänen har inte lagts till för detta Cookie ID.

en: Customer Support
sv_SE: Kundsupport

en: Customise Banner
sv_SE: Anpassa banner

en: Cyber Secure
sv_SE: Cyber ​​säkra

en: DPIA
sv_SE: Dpia

en: Daily
sv_SE: Dagligen

en: Data Privacy Act of 2012
sv_SE: Dataskyddslagen från 2012

en: Data Privacy Law
sv_SE: Dataskyddslagstiftning

en: Data Protection Act 2018
sv_SE: Dataskyddslagen 2018

en: Data Protection Law
sv_SE: Lagstiftning om dataskydd

en: Default
sv_SE: Standard

en: Disable All
sv_SE: Inaktivera alla

en: Dismiss this notice.
sv_SE: Ignorera denna notis.

en: Display Style
sv_SE: Visningsstil

en: Do Not Sell (CPRA)
sv_SE: Sälj inte (CPRA)

en: Do Not Track
sv_SE: Spåra inte

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Edit the text & its colour of “Accept” button
sv_SE: Redigera texten och färgen på knappen "Acceptera"

en: Edit the text & its colour of “Cookie Setting”
sv_SE: Redigera texten och dess färg för "Cookie-inställning"

en: Edit the text & its colour of “Reject” button
sv_SE: Redigera texten och färgen på "Avvisa"-knappen

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email is required.
sv_SE: E-post är ett krav.

en: Enable Policy:
sv_SE: Aktivera policy:

en: Enable/disable Cookie banner
sv_SE: Aktivera / inaktivera cookie banner

en: English
sv_SE: Engelska

en: Enter your email below to access premium features! As a premium user, you can manage all the settings from the web app.
sv_SE: Ange din e-postadress nedan för att få tillgång till premiumfunktioner! Som premiumanvändare kan du hantera alla inställningar från webbappen.

en: European Union
sv_SE: Europeiska unionen

en: Facebook Consent Mode
sv_SE: Facebooks samtyckesläge

en: Flat
sv_SE: Platt

en: Framework
sv_SE: Ramverk

en: Frameworks
sv_SE: Ramverk

en: Fully customisable - choose your banner's position, size, colour, buttons, texts, fonts etc
sv_SE: Helt anpassningsbar - välj din banners position, storlek, färg, knappar, texter, typsnitt osv.

en: GDPR Audit
sv_SE: GDPR-revision

en: GDPR Staff eTraining
sv_SE: GDPR-personalutbildning

en: Gain access to an extensive range of GDPR, PECR, CCPA &amp; ePrivacy compliance tools,
sv_SE: Få tillgång till ett brett utbud av GDPR, PEC, CCPA och; Eprivacy Compliance Tools,

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Data Protection Law
sv_SE: Allmän lag om dataskydd

en: Geo-target Location (Regional)
sv_SE: Plats för geografisk målgrupp (regional)

en: Get Premium
sv_SE: Skaffa Premium

en: Global Privacy Control (GPC)
sv_SE: Global sekretesskontroll (GPC)

en: Global Privacy Law
sv_SE: Global integritetslagstiftning

en: Global Privacy Laws
sv_SE: Globala sekretesslagar

en: Google consent mode
sv_SE: Google samtyckesläge

en: Have multiple subdomains? We have you covered with multi-subdomain support
sv_SE: Har du flera underdomäner? Vi täcker dig med stöd för flera underdomäner.

en: Help Guide
sv_SE: Hjälpguide

en: Help and Support
sv_SE: Hjälp och support

en: Hong Kong
sv_SE: Hongkong

en: I agree Seers
sv_SE: Jag håller med Seers

en: I agree Seers to use my email and url to create an account and power the cookie banner.
sv_SE: Jag håller med att använda min e-post och webbadress för att skapa ett konto och driva cookie banner.I agree Seers to use my email and url to create an account and power the cookie banner.

en: I have found a better plugin
sv_SE: Jag har hittat ett bättre plugin

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
sv_SE: Om du har ett ögonblick, vänligen meddela varför du är avaktiverande:

en: Important Note: Your domain name without the www and https:// will be used as your password to access the seers <a href="%s" target="_blank">dashboard</a>.
sv_SE: Viktigt: Ditt domännamn utan www och https:// kommer att användas som lösenord för att logga in på Seers <a href="%s" target="_blank">Dashboard</a>.

en: India
sv_SE: Indien

en: Indian Personal Data Protection Bill (Draft)
sv_SE: Indisk lag om skydd av personuppgifter (utkast)

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien

en: Israel Protection of Privacy Law 5741-1981
sv_SE: Israels lag om skydd av privatlivet 5741-1981

en: Keep WP Seetings
sv_SE: Håll WP Seetings

en: Kenya Data Protection Act 2019
sv_SE: Kenyas dataskyddslag 2019

en: Key is correct for current domain.
sv_SE: Nyckeln är korrekt för den aktuella domänen.

en: Key is wrong.
sv_SE: Nyckeln har fel.

en: Kindly tell us the reason so we can improve.
sv_SE: Vänligen berätta orsaken till att vi kan förbättra.

en: LANGUAGE
sv_SE: SPRÅK

en: Language
sv_SE: Språk

en: Language Auto Regional Detection
sv_SE: Språk Automatisk regional detektering

en: Law on Cybersecurity
sv_SE: Lag om cybersäkerhet

en: Learn more...
sv_SE: Läs mer...

en: Login
sv_SE: Inloggning

en: Logo will show here
sv_SE: Logotypen kommer att visas här

en: Marketing
sv_SE: Marknadsföring

en: Marketing cookies are used to track visitors across websites. The intention is to display ads that are relevant and engaging for the individual user and thereby more valuable for publishers and third-party advertisers.
sv_SE: Marknadsföring av 'cookies' används för att spåra besökare över webbplatser. Avsikten är att visa annonser som är relevanta och engagerande för den enskilda användaren och därmed mer värdefulla för utgivare och tredjepartsannonsörer.

en: Mexico
sv_SE: Mexiko

en: Monthly
sv_SE: Månadsvis

en: Most of the times the compatibility issue can be fixed very quickly. Please contact
sv_SE: De flesta gånger kan kompatibilitetsproblemet fixas mycket snabbt. Vänligen kontakta

en: Multi Lingual
sv_SE: Flerspråkig

en: Necessary
sv_SE: Nödvändig

en: Necessary cookies help make a website usable by enabling basic functions like page navigation and access to secure areas of the website. The website cannot function properly without these cookies.
sv_SE: Nödvändiga cookies hjälper till att göra en webbplats användbar genom att möjliggöra grundläggande funktioner som sidnavigering och åtkomst till säkra områden på webbplatsen. Webbplatsen kan inte fungera ordentligt utan dessa cookies.

en: Need any help?
sv_SE: Behöver du någon hjälp?

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: New Zealand Privacy Act 2020
sv_SE: Nya Zeelands integritetslag 2020

en: Only the users with a paid account can avail this feature.
sv_SE: Endast användarna med ett betalt konto kan utnyttja den här funktionen.

en: Open
sv_SE: Öppen

en: Other
sv_SE: Övrig

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Own Branding Logo
sv_SE: Eget varumärke Logotyp

en: PREVIEW
sv_SE: Förhandsvisning

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password is required.
sv_SE: Lösenord krävs.

en: Personal Data (Privacy) Ordinance
sv_SE: Förordning om personuppgifter (sekretess)

en: Philippines
sv_SE: Filippinerna

en: Place of Banner.
sv_SE: Plats för bannern.

en: Please create cookies policy page and enter URL below.
sv_SE: Vänligen skapa Cookies Policy-sida och ange URL nedan.

en: Please enter a valid email address.
sv_SE: Ange en giltig e-postadress.

en: Please enter valid Password.
sv_SE: Ange ett giltigt lösenord.

en: Please login again.
sv_SE: Vänligen logga in igen.

en: Plugin name
sv_SE: Pluginnamn

en: Powered by Seers &nbsp;
sv_SE: Drivs av Seers

en: Powering all your
sv_SE: POWERING ALL DIN

en: Preference
sv_SE: Inställningar

en: Preference cookies enable a website to remember information that changes the way the website behaves or looks, like your preferred language or the region that you are in.
sv_SE: Preference cookies gör det möjligt för en webbplats att komma ihåg information som ändrar hur webbplatsen beter sig eller ser ut, som ditt föredragna språk eller den region du är i.

en: Preferences
sv_SE: Preferens

en: Premium Plan
sv_SE: Premieplan

en: Preview
sv_SE: Förhandsvisa

en: Price Plans
sv_SE: Prisplaner

en: Prior Consent
sv_SE: Tidigare medgivande

en: Privacy &amp; Data Security needs
sv_SE: Integritet och Datasäkerhetsbehov

en: Privacy Policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: Privacy Policy Generator
sv_SE: Generator för sekretesspolicy

en: Provide Seersco.com Login Credentials
sv_SE: Ange inloggningsuppgifter för Seersco.com

en: Quarterly
sv_SE: Kvartalsvis

en: Quick Feedback
sv_SE: Snabb återkoppling

en: REGULATION
sv_SE: REGLERING

en: Read Cookie Policy
sv_SE: Läs Cookie Policy

en: Refer to our comprehensive documentation to help you with the setup process and get started with all the features and functionalities.
sv_SE: Läs vår omfattande dokumentation för att få hjälp med installationsprocessen och komma igång med alla funktioner och egenskaper.

en: Refer to our documentation to set and get started
sv_SE: Se vår dokumentation för att ställa in och komma igång

en: Regulation
sv_SE: Regulerad

en: Reject Button
sv_SE: Avvisa knapp

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Restyle Cookie Consent with your own branding, logos, colours etc
sv_SE: Anpassa Cookie Consent med ditt eget varumärke, logotyper, färger osv.

en: Rounded
sv_SE: Avrundad

en: Russia
sv_SE: Ryssland

en: Russian Federal Law on Personal Data
sv_SE: Ryska federala lagen om personuppgifter

en: SAVE
sv_SE: SPARA

en: START FREE
sv_SE: Börja frigöra

en: START PREMIUM TODAY
sv_SE: Starta Premium idag

en: Save
sv_SE: SPARA

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save my choices
sv_SE: Spara mina val

en: Secret does not match
sv_SE: Hemligheten stämmer inte överens

en: Security check failed.
sv_SE: Säkerhetskontrollen misslyckades.

en: Seers Cookie ID will be received automatically after account creation
sv_SE: Seers Cookie-ID kommer att tas emot automatiskt efter det att skapandet av konto

en: Seersco.com Settings
sv_SE: Inställningar för Seersco.com

en: Select Button
sv_SE: Välj knapp

en: Setting Button
sv_SE: Inställningsknapp

en: Setting up your Privacy Policies is something every business needs to comply with. It used to be a hassle & cost a fortune. We've solved that.
sv_SE: Att inrätta dina sekretesspolicyer är något som alla företag måste följa. Förr var det ett besvär och kostade en förmögenhet. Vi har löst det.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings has been updated successfully
sv_SE: Inställningarna har uppdaterats framgångsrikt

en: Show Badge
sv_SE: Visa badge

en: Show a badge to enable the cookie banner to appear post consent.
sv_SE: Visa ett märke för att göra det möjligt för cookie banner att visas efter samtycke.

en: Show or hide powered by Seers on preference centre of banner
sv_SE: Visa eller dölj powered by Seers på preferens mitt i bannern

en: Shows layer of banners for Age appropriate Children Consent
sv_SE: Visar lager av banners för åldersanpassade barn Samtycke

en: Sign Up
sv_SE: Registrera dig

en: Sign up for a Seers Premium account to create a privacy policy and let your users know about your website's data collection practices.
sv_SE: Registrera dig för ett Seers Premium-konto för att skapa en sekretesspolicy och informera dina användare om din webbplats datainsamlingsmetoder.

en: Skip & Deactivate
sv_SE: Hoppa över och avaktivera

en: Some thing went wrong.
sv_SE: Något gick fel.

en: Some thing went wrong. Please check url and try again
sv_SE: Något gick fel. Vänligen kolla URL och försök igen

en: Sorry, link is expire please try again.
sv_SE: Länken har tyvärr upphört att gälla, försök igen.

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: South Korea
sv_SE: Sydkorea

en: Statistic cookies help website owners to understand how visitors interact with websites by collecting and reporting information anonymously.
sv_SE: Statistiska cookies hjälper webbplatsägare att förstå hur besökare interagerar med webbplatser genom att samla in och rapportera information anonymt.

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Sub-Domains Setting
sv_SE: Inställning av underdomäner

en: Subdomains
sv_SE: Underdomäner

en: Subject Request Management
sv_SE: Ämnesförfrågan

en: Submit & Deactivate
sv_SE: Skicka och avaktivera

en: Switzerland
sv_SE: Schweiz

en: Targeted Location
sv_SE: Riktad plats

en: Templates Pack
sv_SE: Mallar pack

en: Terms & Condition
sv_SE: Villkor och villkor

en: Text Colour
sv_SE: Textfärg

en: Text to appear on the banner:
sv_SE: Text som ska visas på bannern:

en: The 'Accept All' button colour to appear on the banner:
sv_SE: Den 'Acceptera all' -knappsfärgen som ska visas på bannern:

en: The 'Reject All' button colour to appear on the banner:
sv_SE: 'Avvisa all' -knappsfärgen som ska visas på bannern:

en: The 'Setting' button colour to appear on the banner:
sv_SE: Knappen 'Inställning' -knappen för att visas på bannern:

en: The banner did not match website theme
sv_SE: Bannern matchade inte webbplatsens tema

en: The banner is not in the required language
sv_SE: Bannern är inte på det önskade språket

en: The banner picks up your website language automatically. You can always sign-in on your Seers account
sv_SE: Bannern tar automatiskt upp ditt hemsida. Du kan alltid logga in på ditt Seers-konto

en: The cookie banner has been successfully installed on your website.
sv_SE: Cookie-bannern har framgångsrikt installerats på din webbplats.

en: The plugin broke my site
sv_SE: Pluginen bröt min webbplats

en: The plugin is great, but i need specific feature that you do not support.
sv_SE: Plugin är bra, men jag behöver specifik funktion som du inte stöder.

en: The plugin is great, but i need specific feature that you don't support.
sv_SE: Plugin är bra, men jag behöver specifik funktion som du inte stöder.

en: The text colour to appear on the 'Accept All' button:
sv_SE: Textfärgen som ska visas på 'Acceptera all' -knappen:

en: The text colour to appear on the 'Reject All' button:
sv_SE: Textfärgen som ska visas på 'Avvisa all' -knappen:

en: The text colour to appear on the 'Setting' button:
sv_SE: Textfärgen som ska visas på knappen 'Inställning':

en: The text colour to appear on the banner:
sv_SE: Textfärgen ska visas på bannern:

en: This text will appear on the button that the user can click to “accept” the storage of their terminal equipment.
sv_SE: Denna text kommer att visas på den knapp som användaren kan klicka på för att "acceptera" lagring av sin terminalutrustning.

en: This text will appear on the button that the user can click to “decline” the storage of cookies on their terminal equipment.
sv_SE: Denna text kommer att visas på den knapp som användaren kan klicka på för att "neka" lagring av cookies på sin terminalutrustning.

en: This text will expand the cookie banner downward, showing the categories of cookies and details of each cookie within the respective category.
sv_SE: Den här texten expanderar cookiebannern nedåt och visar kategorierna av cookies och detaljer om varje cookie inom respektive kategori.

en: To unlock these feature click on "Create Premium Account" button.
sv_SE: För att låsa upp dessa funktioner klickar du på knappen "Create Premium Account".

en: Tooltip
sv_SE: Verktygstip

en: Top
sv_SE: Topp

en: Top Left
sv_SE: Överst till vänster

en: Top Right
sv_SE: Överst till höger

en: Turkey
sv_SE: Turkiet

en: Turn on to automatically detect the language of banner according to region
sv_SE: Slå på för att automatiskt upptäcka språket i bannern beroende på region

en: Turn on to record the consent of users
sv_SE: Slå på för att registrera användarnas samtycke

en: Unclassified
sv_SE: Oklassificerad

en: Unclassified cookies are cookies that we are in the process of classifying, together with the providers of individual cookies.
sv_SE: Oklassificerade cookies är cookies som vi håller på att klassificera, tillsammans med leverantörerna av enskilda cookies.

en: United Kingdom
sv_SE: Storbritannien

en: United States
sv_SE: USA

en: Update Cookie ID
sv_SE: Uppdatera Cookie ID

en: Upgrade Premium
sv_SE: Uppgradera Premium

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: User Guide
sv_SE: Användarguide

en: Video Guide
sv_SE: Videoguide

en: Visual Settings
sv_SE: Visuella inställningar

en: Visuals
sv_SE: Visuellt

en: Want to import settings from seersco.com or keep wordpress banner settings.
sv_SE: Vill du importera inställningar från seersco.com eller behålla inställningar för wordpress banner.

en: We are here to help! If you have any questions or encounter any issues, please don't hesitate to reach out. We're ready to support you every step of the way.
sv_SE: Vi är här för att hjälpa till! Om du har några frågor eller stöter på några problem, tveka inte att kontakta oss. Vi är redo att hjälpa dig varje steg på vägen.

en: We are scanning your website and it can take up to 12 hours for Cookies to appear. In a very few cases scanner miss a cookie. This
sv_SE: Vi skannar din webbplats och det kan ta upp till 12 timmar för att cookies ska visas. I ett fåtal fall saknar scanner en cookie. Detta

en: We pride ourselves on our one-to-one customer support. We will bend over backwards to assist you
sv_SE: Vi är stolta över vår personliga kundsupport. Vi kommer att böja oss bakåt för att hjälpa dig

en: We use cookies to ensure you get the best experience
sv_SE: Vi använder cookies för att anpassa innehåll och annonser, för att tillhandahålla funktioner för sociala medier och för att analysera vår trafik. Vi delar också information om din användning av vår webbplats med våra partners inom sociala medier, annonsering och analys, som kan kombinera den med annan information som du har lämnat till dem eller som de har samlat in från din användning av deras tjänster. Du samtycker till våra cookies om du fortsätter att använda vår webbplats.

en: We would love to help you on any queries or issues.
sv_SE: Vi hjälper dig gärna med alla frågor och problem.

en: Weekly
sv_SE: Veckovis

en: Welcome!
sv_SE: Välkommen!

en: When enabled, Google Consent Mode V2 for Google Analytics is supported. GCM must be implemented via your Google configuration for this option to function.
sv_SE: När det är aktiverat stöds Google Consent Mode V2 för Google Analytics. GCM måste implementeras via din Google-konfiguration för att det här alternativet ska fungera.

en: When enabled, Seers CMP will implement the IAB Global Privacy Platform and IAB EU TCF 2.x Frameworks along with their respective APIs.
sv_SE: När den är aktiverad kommer Seers CMP att implementera IAB Global Privacy Platform och IAB EU TCF 2.x Frameworks tillsammans med deras respektive API:er.

en: When enabled, visitors who are using a browser or extension that is GPC compliant will have their signal automatically applied to their consent settings.
sv_SE: När det är aktiverat kommer besökare som använder en webbläsare eller ett tillägg som är GPC-kompatibelt att få sin signal automatiskt tillämpad på sina samtyckesinställningar.

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Sell Signal will have their signal automatically applied to their consent settings
sv_SE: När det är aktiverat kommer besökare som använder en webbläsare som skickar en "Sälj inte"-signal att få sin signal automatiskt tillämpad på sina samtyckesinställningar

en: When enabled, visitors who are using a browser that sends a Do Not Track signal will have their signal automatically applied to their consent settings.
sv_SE: När det är aktiverat kommer besökare som använder en webbläsare som skickar en Do Not Track-signal att få sin signal automatiskt tillämpad på sina samtyckesinställningar.

en: Worldwide
sv_SE: Hela världen

en: Yearly
sv_SE: Årligen

en: You can change text colour and text of the 'Setting' button
sv_SE: Du kan ändra textfärg och text på 'inställning' -knappen

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Accept All' button
sv_SE: Du kan ändra textfärg, knappfärg och text på 'Acceptera all' -knappen

en: You can change text colour, button colour and text of the 'Reject All' button
sv_SE: Du kan ändra textfärg, knappfärg och text i 'Avvisa all' -knappen

en: You can change the background colour of the banner:
sv_SE: Du kan ändra bannerns bakgrundsfärg:

en: You can fully customize the banner. Please see the video
sv_SE: Du kan helt anpassa bannern. Vänligen se videon

en: You can select a font for the text of the banner:
sv_SE: Du kan välja ett teckensnitt för bannerns text:

en: You can select language from your wordpress Settings > General.
sv_SE: Du kan välja språk i wordpress Inställningar > Allmänt.

en: Your Seers Cookie Consent Banner is NOT activated because
sv_SE: Din Seers Cookie Consent Banner är inte aktiverad eftersom

en: Your Seers Cookie Consent banner is activated.
sv_SE: Din Seers Cookie Consent Banner är aktiverad.

en: You can select the shape of the buttons that appear on the banner.
sv_SE: Du kan välja formen på de knappar som visas på bannern.

en: all
sv_SE: allt

en: and
sv_SE: och

en: and choose the language you like. See the video
sv_SE: och välj det språk du vill. Se videon

en: designed to take the hassle out of complying with the new data
                                    protection regulations.
sv_SE: utformad för att ta besväret ut ur att följa de nya data
                                    Skyddsregler.

en: explains how to add cookies manually.
sv_SE: förklarar hur du lägger till cookies manuellt.

en: here
sv_SE: här

en: powered by
sv_SE: Drivs av

en: video
sv_SE: video-
